У об’єктив фотопастки потрапив найзагадковіший та потаємніший хижак Карпат

У об’єктив фотопастки Національного природного парку “Верховинський” потрапила рись євразійська. 08 Вересня, 2022, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 386 У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”

У оЗавдяки незайманості та важкодоступності території парку сьогодні ще можна зустріти тут рись у дикій природі. Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією. У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”, йдеться на Facebook-сторінці Національного природного парку “Верховинський”.

Парк завдяки підтримці WWF Україна проводиться моніторинг рисі євразійської відповідно до “Плану дій щодо збереження рисі євразійської (Lynx lynx L.) в Україні”, затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Довідка. Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, тайзі, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях, включаючи гірські ліси. Вона відмінно лазить по деревах і скелях, добре плаває.

При великій кількості їжі рись живе осіло, при недоліку — кочує. У добу вона здатна проходити до 30 кілометрів. При всій обережності рись не дуже боїться людей. Вона живе у створених ними вторинних лісах, у молодняках, на старих лісосіках і гарі, а у важкі роки заходить в села і навіть у великі міста.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни