У новорічну ніч на Прикарпатті діятиме комендантська година: які покарання передбачені за порушення

У новорічну ніч комендантську годину не скасовують, порушників затримуватиме поліція.

Тому перебувати на вулицях та в інших громадських місцях з 23:00 до 5:00 години без спеціально виданих перепусток та документів, які посвідчують особу заборонено, передає Фіртка.

Разом з тим, щоб жителі та гості міста, відчували себе в безпеці, а святкування відбулись спокійно, прикарпатські правоохоронці вживають всі необхідні заходи безпеки.

Починаючи з 24 грудня правоохоронці посилено забезпечують охорону публічного порядку поблизу культових споруд на території області, здійснюють патрулювання вулиць, населених пунктів та автошляхів, аби не допустити правопорушень та оперативно реагують на будь-які протиправні дії.

  читайте також: Якщо є можливість: чи доречно відзначати свята, коли в країні війна

Як розповів в програмі «Запитай у влади» Руслан Марцінків, питання комендантської години також проговорили з церквами.

«Богослужіння відбуватимуться в межах комендантської години.

Знаю, що в греко-католиків  служба розпочинається традиційно в 6:30 годині.

Православні сказали, що  намагатимуться врахувати цей аспект», — зазначив Марцінків.

Для того, щоб забезпечити безпеку та порядок, дотримання комендантської години на території Івано-Франківщини створили піші наряди, які залучають до патрулювання спільно з Національною гвардією України. 

Так, під час комендантської години патрульні мають право перевіряти документи й, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях.

Наразі у Кодексі про адміністративні правопорушення не передбачено відповідальності за порушення комендантської години. Покарання можливе лише за відмову виконувати законне розпорядження чи вимоги патруля.

Згідно зі статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує:

  • штраф;
  • громадські чи виправні роботи;
  • адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб.

Вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання. Якщо людина навмисно не виконує законні вимоги комендантського патруля до неї можуть застосувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.

Крім того, поліція застерігає прикарпатців від використання феєрверків, петард та іншої піротехніки під час новорічних свят.

Перший заступник начальника патрульної поліції Олексій Білошицький нагадав, що в більшості областей діє заборона на використання піротехнічних виробів. Під час воєнного стану порушників можуть затримувати. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни