У Новиці відновили будівництво Спасо-Преображенського собору

Громада села на Калущині змогла і підтримувати наше військо, і жертвувати на храм. Тому попри все, з початку весни роботи на будові були відновлені. 12 Червня, 2022, 13:00 Калуш Переглядів: 96 Храм постане на місці святині — одного з найбільших дерев’яних храмів України, який горів три роки тому

Завдячуючи Богові та ЗСУ за відносний спокій у нашому регіоні, цієї весни було зроблено чимало, розповідають у парафії Преображення Господнього села Новиці на Калущині.

Змонтовано робочі площадки, завершено карнизом перший рівень вівтарного восьмерика та вимуровано другий рівень, залито армопояс та домуровано перший рівень центрального четверика, завершено четверик бабинця карнизом та основою під восьмерик і багато іншого, інформують “Вікна”.

“Для міцності споруди майстри використовують багато металу та бетону, але ще більше зміцнюють та роблять її храмом наш нескорений дух та щоденні молитви, які підносяться біля цих стін”, — запевняють будівничі храму.

Як відомо, у ніч з 10 на 11 червня 2018 року трагедія сколихнула не тільки село Новицю, а й усю Україну, яка втратила одну з найбільших перлин дерев’яної архітектури, адже згорів один з найбільших дерев’яних храмів України. Це стало великим ударом й болем для кожного із жителів села та ревних парафіян церковної громади Спасо-Преображенського православного храму.

Нагадаємо, що навколо цього храму вирували пристрасті. 34-річного отця Любомира парафіяни підозрювали у крадіжці церковного майна. За один день родина сільського священика купила дві квартири в Івано-Франківську, витративши понад вісімсот тисяч гривень. А трохи раніше — автівку більш як за півмільйона. На час досудового розслідування його усунули від богослужінь. 

Відтак громада розпочала будівництво нового величного православного собору.

Реквізити в АТ КБ “ПРИВАТБАНК” для переказу коштів (благодійних внесків):

  • ЄДРПОУ/ДРФО 25734401; МФО 336677; клієнт — “ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ХРАМУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ”;
  • валюта UAH (Українська гривня) — 26004052538806 (Поточний рахунок);
  • валюта USD (долари США) — 26006052540483 (Поточний рахунок);
  • валюта EUR (Євро) ­— 26007052523603 (Поточний рахунок);
  • валюта PLZ (Польський злотий) — 26006052531878 (Поточний рахунок).

При відсутності відкритого рахунку у відповідній валюті необхідно вказати ПІБ, серію і № паспорта, ким і коли виданий, адресу за місцем прописки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни