У НАЗК попередили, що нагороду за Гіркіна доведеться декларувати – Новини України

У НАЗК попередили, що нагороду за Гіркіна доведеться декларувати - Новини України

Фото: facebook.com/NAZKgov

Національне агентство протидії корупції заявило, що чиновники можуть отримати винагороду за взяття в полон військового злочинця, російського терориста Ігоря Гіркіна. Однак винагорода за його затримання буде необхідно внести до декларації. Про це у Facebook повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

У відомстві зазначили, що багато держслужбовців ще з початку російського вторгнення пішли захищати Україну зі зброєю в руках. І вони, як і інші громадяни України, можуть приєднатися до “полювання на Гіркіна-Стрілкова”.

– Отже, чи можна буде декларантові отримати винагороду за передачу терориста Гіркіна до ГУРу? Так, законом не забороняється одержання такої винагороди суб’єктами декларування. Водночас у декларації за 2022 рік обов’язково слід відзначити ці кошти як дохід, – повідомили у НАЗК.

Гіркін (також відомий як Ігор Стрєлков, “Стрілок” та Сергій Рунов) розшукується в Україні за терористичну діяльність, тортури, вбивства та порушення державного суверенітету. Нідерланди оголосили його у міжнародний розшук у справі про знищення цивільного Boeing 777 рейсу MH17 у 2014 році.

Напередодні в Україні збільшились “ставки” за взяття в полон Ігоря Стрєлкова (Гіркіна). Тому, хто захопить росіянина, тепер обіцяють винагороду у розмірі 150 тисяч доларів. З них – 100 тисяч доларів гарантує Головне управління розвідки. Із пропозицією отримати 10 тисяч доларів за полоненого Гіркіна 14 жовтня виступив екс-лідер одеського “Правого сектору” Сергій Стерненко. Пізніше до нього приєдналися лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя, головний сержант 47-го штурмового полку Валерій Маркус, тенісист Сергій Стаховський та голова Луганської ОДА Сергій Гайдай. Усі вони заявили про готовність додати на винагороду по 10 тисяч доларів. У результаті загальна сума обіцяної нагороди становила 50 тисяч доларів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни