У найстаршої мами України вилучили дочку – Новини України

У найстаршої мами України вилучили дочку - Новини України

Фото: cheline.com.ua

Моніторячи соцмережі, ювенальні поліцейські виявили допис 12-річної мешканки Чернігова, яка скаржилась на знущання 78-річної матері. Про це повідомили у поліції області.

Поліція прибула на місце події разом з відповідними службами. Дівчинку вилучили та помістили до лікарні.

– Спеціалісти встановили, що дитина проживає у неналежних санітарно-гігієнічних умовах та зазнає домашнього насильства. Стосовно цієї ж матері у листопаді 2022 року поліція вже складала адмінматеріали за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (“”Скоєння домашнього насильства”) та частиною 1 статті 184 КУпАП (“Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”). Згодом судом вищевказані протоколи були закриті,  – кажуть у поліції.

Сьогодні ж поліція спільно з відповідними службами знову виявили факт неналежного виконання батьківських обов’язків, а також відсутність належного піклування про здоров’я дитини та її розвиток. За неналежне виконання батьківських обов’язків на матір дівчинки склали адміністративні протоколи за частиною 1 статті 184 КУпАП та за частиною 1 статті 173-2 КУпАП. За згодою дитини її вилучили з родини та помістили до лікарні для подальшого обстеження.

Йдеться про Валентину Підвербну, яка у 2011 році у віці 65 років стала найстаршою мамою України з третьої спроби штучного запліднення. Тоді вона народила доньку Анну-Марію. Щоб зібрати на кесарів розтин, жінка відкладала з пенсії та сиділа на картопляній дієті, працювала на ринку на морозі до самих пологів. Усі ці роки у ЗМІ час від часу з’являлася інформація про неналежне виконання батьківських обов’язків матір’ю – жінка не показувала дитину лікарям, не випускала її зайвий раз на вулицю, ховала від сторонніх очей, а в будинку була суцільна антисанітарія.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни