У Національному парку “Синевир” зібрали ікру форелі

Процедура забору ікри у форельному господарстві НПП «Синевир» проводиться щороку, адже в штучних водоймах вид форелевих не відкладає ікру самостійно. Правильно виконаний процес доїння може зберегти високу якість ікри та допомогти досягти успішного розведення риби. 26 Квітня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 320 Доїння проводять дуже обережно та пильно. Стежать за тим, щоб не пошкодити ікринки, які можуть бути дуже крихкими Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Форельне господарство Національного природного парку “Синевир” розташоване у мальовничій місцині нацпарку, де природні фактори забезпечують безперебійно проточною, чистою і свіжою водою, де оптимальна її температура становить близькою до 15-20 градусів Цельсія і є важливим елементом успішного вирощування форелі. Саме це і дозволяє забезпечити максимальну продуктивність та якість риби, а також сприяє збереженню навколишнього середовища.

Процедура забору ікри у форельному господарстві НПП «Синевир» проводиться щороку, адже в штучних водоймах вид форелевих не відкладає ікру самостійно, інформують “Вікна” з посиланням на інформацію Національного парку.

Процес одержання ікри є дуже цікавим і потребує від рибоводів практичного вміння, підготовки та досвіду. Правильно виконаний процес доїння може зберегти високу якість ікри та допомогти досягти успішного розведення риби.

«Доїння проводять дуже обережно та пильно. Стежать за тим, щоб не пошкодити ікринки, які можуть бути дуже крихкими. Неправильно проведений процес доїння може призвести до псування ікри та її втрати. До такої процедури необхідно заздалегідь бути готовими й підготувати окремі нерестові басейни. Насамперед для цього потрібно визначити стать, куди поміщають відібраних самок і самців, мати необхідне інкубаційне обладнання, а головне — вміти акуратно доїти ікру, правильно здійснювати запліднення, а далі рибоводам регулярно працювати з личинкою, мальком, рибоносним матеріалом», — говорить начальник Синевирського природоохоронного науково-дослідного відділення Василь Сятиня.

Завчасно, перед доїнням, було проведено розподіл на самців і самок. Їх помістили в окремі басейни. З початку доять самок, а потім — самців. Наявність ікри видно по животу. Потрібно тільки легенько притиснути, щоб не травмувати рибину й ікра виходить сама. Щоб не нашкодити рибі, процедуру забору ікри треба виконувати дуже оперативно і делікатно.

Після завершення процедури доїння, рибу повертають у басейн з водою та надають їй відпочинку та відновлення. Зібрану ікру разом із біологічним матеріалом самців ретельно змішують і залишають на 30-40 хвилин для запліднення. Далі штучно запліднені компоненти промиваються від зайвої рідини та поміщаються в спеціальні місткості — інкубаційне обладнання, де підтримують необхідну температуру.

Головний рибовод Іван Субота, який здійснює догляд за великими рибинами, а також за розвитком зародків, розповів про те, як після так званого доїння риби її ікринки зростають до моменту появи малька. У «форельних яслах» після певного інкубаційного періоду з ікринок народжуються личинки, з яких виростають мальки, які надалі поповнять гірські річки та потічки.

Наразі у природне середовище випустили понад 5000 малька форелі, а також до спеціального ставка форельного господарства — 3000 малька.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни