У МЗС прокоментували “вирок” активістці Данилович у Криму

У МЗС прокоментували "вирок" активістці Данилович у Криму

Фото: Facebook / Ирина Данилович Ірина Данилович

Громадянській журналістці було пред’явлено абсурдні звинувачення в “незаконному зберіганні вибухових речовин” – вже “традиційний” фейк, який використовується російською окупаційною владою.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує “вирок” українській громадянській журналістці Ірині Данилович, яку винесла окупаційна влада в Криму. Про це йдеться у коментарі МЗС, оприлюдненому у середу, 28 грудня.

“Ірина Данилович є громадянською журналісткою, яка висвітлювала теми прав медичних працівників, а також співпрацювала з низкою незалежних ЗМІ, які висвітлювали політичні судові процеси в тимчасово окупованому Криму. Наприкінці квітня 2022 року її було викрадено російськими силовиками та ув’язнено в СІЗО м.Сімферополя. Ірині Данилович були висунуті абсурдні звинувачення в “незаконному зберіганні вибухових речовин” – вже “традиційний” фейк, який використовується російською окупаційною владою по відношенню до українських активістів”, – зазначили в міністерстві.

Наголошується, що під час перебування в ув’язненні та протягом судового “розгляду справи” були зафіксовані неодноразові випадки застосування стосовно Данилович засобів морального й фізичного тиску, а також відверте ігнорування необхідності надання медичного догляду.

В МЗС нагадали, що Генеральна асамблея ООН у резолюції від 15 грудня цього року “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна” засудила дії російської влади, зокрема і проти Данилович. ГА ООН висловила серйозну стурбованість постійними свавільними затриманнями, арештами й вироками українським громадянам за їхні дії та заяви, спрямовані проти агресії Російської Федерації в Україні.

МЗС закликає міжнародну спільноту та партнерів України, зокрема в межах міжнародної Кримської платформи, продовжувати чинити тиск на Росію з метою негайного звільнення всіх українських громадян, незаконно ув’язнених окупаційним режимом у Криму й запровадити санкційні обмеження стосовно посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України.

Нагадаємо, у Криму активістку засудили до колонії за “вибухівку у футлярі окулярів”.

Як повідомлялося, з початку оголошення мобілізації в РФ з тимчасово окупованого Криму до Туреччини вимушено виїхали близько тисячі кримських татар.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни