У МКЧХ розповіли, чому не прибули на зустріч з українською делегацією – Новини України

У МКЧХ розповіли, чому не прибули на зустріч з українською делегацією - Новини України

Фото: facebook.com/ICRC

Команда Міжнародного комітету Червоного Хреста заявила, що не приїхала на лінію розмежування для взаємодії з українською делегацією, бо вже нібито перебуває у Донецьку. Спостерігачі готові відвідати українських полонених у Оленівці, коли отримають дозвіл та хоча б мінімальні гарантії безпеки. Про це повідомив речник МКЧХ Олександр Власенко, передає hromadське.

За його словами, переговори щодо доступу до полонених та тіл загиблих внаслідок теракту окупантів продовжуються ще з 30 липня. Зараз команда МКЧК чекає на “дозвіл” відвідати полонених.

– Наша команда вже у Донецьку. Вона давно там і готова відвідати людей у Оленівці або в якомусь іншому місці утримання під вартою будь-якого дня: сьогодні – значить сьогодні, завтра – завтра. Там одинадцятеро людей, серед них один лікар. Тобто вся команда повністю готова здійснити цей візит. Єдине, що нам потрібно, щоб нам дали дозвіл та якісь мінімальні гарантії безпеки, – розповів Власенко.

За його словами, Червоний Хрест хоче оглянути всі приміщення, де утримують полонених, а також окремо поговорити з ними без наглядачів. Він також запевнив, що представники МКЧХ готові виконати свою роль у налагодженні зв’язку з їхніми родичами. Власенко зазначив, що Червоний Хрест не шукає контакту з українськими представниками, щоб отримати доступ до полонених, тому що він є нейтральною організацією. І шанси потрапити до людей, які утримуються у в’язницях, у них вищі саме як у нейтральної організації.

17 жовтня українська делегація чекала на лінії зіткнення представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), проте зустріч так і не відбулася. Перед цим голова Офісу президента Андрій Єрмак поставив «ультиматум», щоб організація направила до Оленівки свою місію протягом трьох днів. А радник Єрмака Михайло Подоляк заявив, що в Офісі президента готові поставити на міжнародному рівні питання про розформування МКЧХ та створення альтернативної структури в тому випадку, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни