У Мін’юсті розповіли, скільки коштує утримання російських військовополонених

У Мін'юсті розповіли, скільки коштує утримання російських військовополонених

Фото: Генштаб ВСУ Російські військовополонені

Утримання одного російського військовополоненого впродовж місяця коштує Україні 10 тисяч гривень.

Близько 10 тисяч гривень на місяць витрачаються на утримання одного російського військовополоненого. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька.

“Якщо ми поговоримо про більш-менш нормально розраховану вартість утримання військовополонених у таборі за результатами 2022 року, беручи до уваги утримання табору, з податками, заробітною платою, комунальними витратами, – ця сума становить близько 10 тисяч гривень на місяць”, – сказала вона.

За словами Висоцької, коли в Мін’юсті говорили про три тисячі гривень на місяць, щоб утримувати одного російського військовополоненого, вони взяли до уваги лише вартість їжі та комунальних послуг. Тому розрахунок був неправильний, оскільки не враховувалася оплата праці персоналу, охорони, конвою та інших.

Водночас вона зазначила, що утримання ув’язнених у СІЗО у 2021 році коштувало близько 130 тисяч на рік. Відповідно, утримання одного ув’язненого – також близько 11 тисяч гривень на місяць

Раніше повідомлялося, що за рік війни Україні вдалося здійснити 38 обмінів полоненими. Звільнено 1863 особи, з них 1756 українських військових.

За рік на батьківщину повернуто тіла 1409 загиблих захисників України

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни