У меморіальному музеї “Калуська в’язниця” відзначили 104-ту річницю ЗУНРу

У меморіальному музеї «Калуська в’язниця» музейно-виставкового центру Калуської міської ради відбувся тематичний захід, присвячений 104-ій річниці створення ЗУНР. 10 Листопада, 2022, 12:00 Калуш Переглядів: 176

Під час зустрічі були присутні  студенти та викладачі Калуського коледжу економіки і права та інформаційних технологій, слухачі Університету третього віку, інформують “Вікна” з посиланням на комуальний заклад “Музейно-виставковий центр”.

Модератором виступив в. о. директора «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» Олег Відливаний.

Студент спеціальності «Фінанси та банківська справа» Владислав Довбняк виступив із мультимедійною презентацією «Все про ЗУНР». Опісля — мав можливість відповісти на цікаві запитання учасників заходу.

Студентка спеціальності «Менеджмент» Калуського коледжу економіки і права та інформаційних технологій Оксана Шостачко розповіла про героїчну сторінку в українській історії — «Чортківську офензиву».

Працівник Калуського міськрайонного суду Олег Ониськів підготував лекцію дляв слухачів Університету третього віку. Тема його доповіді стосувалася організації судочинства у новоствореній державі ЗУНР.

За його словами, український народ завжди прагнув до власної державності, і як тільки з’явилася нагода після розпаду Австро-Угорської імперії, галичани проголосили про створення ЗУНР із центром у м. Львів. Державні діячі одразу звернули увагу на створення судової гілки влади, адже наявність судочинства є показником зрілості держави та її громадян, які мають можливість захистити свої права у законному порядку.

Головний спеціаліст Калуського міськрайонного суду, викладач Калуського коледжу економіки і права та інформаційних технологій Олег Ониськів  прочитав доповідь на тему «Судочинство в ЗУНР».

Наостанок Олег Відливаний подав учасникам заходу власноруч напрацьовані матеріали, які стосуються історії ЗУНР на Калущині.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни