У медзакладах Калуша зайнято 57% “ковідних” ліжок. Дітей — найбільше з початку пандемії

Станом на 21 січня у стаціонарних закладах охорони здоров’я громади є 178 хворих з пневмонією. На минулу п’ятницю цей показник складав 101.

21 Січня,
2022,
14:00
Калуш

Переглядів: 1306


Ілюстроване фото. У Калуській ЦРЛ лікуються 13 інфікованих дітей. Це найбільша кількість дітей із початку пандемії

Відтак ріст склав 76%, що втричі більше, ніж попереднього тижня: тоді кількість госпіталізованих зросла на 26%, інформують “Вікна”.

Нагадаємо, з кінця листопада кількість хворих у лікарнях Калуша зменшувалася, а з 10 січня — почала наростати, що свідчить про нову хвилю COVID-19. З госпіталізованих на 21 січня, 161 — має підтверджений діагноз коронавірусної хвороби. 11 хворих — іногородні, 167 — мешканці громад колишнього Калуського району.

За останній тиждень кількість мешканців громад району, які перебувають у лікарні через коронавірусну хворобу, зросла на 68 осіб. У Калуській ЦРЛ і Калуській міській лікарні на 21 січня зайняті 57% ліжок для лікування хворих з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 33%) та 38% кисневих точок (на минулу п’ятницю — 25% ).

Як повідомив на оперативній нараді у міськвиконкомі медичний директор Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця, на ранок 21 січня у лікарні є 125 хворих з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 72). Ї їхня кількість наростає швидше, ніж прогнозували. Крім того, зараз у лікарні є 13 дітей з коронавірусом. За словами Валерія Паляниці, це найбільша кількість дітей, які одночасно перебувають у лікарні з початку пандемії.

Через ріст захворюваності в Калуській ЦРЛ розгортають додаткові відділення для лікування хворих з коронавірусом та підозрами: задіяні площі пологового будинку, ендокринологічного, нейрохірургічного відділення, частково — дитяча лікарня.

Станом на 21 січня киснем і медикаментами лікарня забезпечена. За словами Валерія Паляниці, проблемою також є те, що почали хворіти медичні працівники Калуської ЦРЛ – на кінець дня 20 січня COVID-19 підтверджено у 25 медиків.

Щодо Калуської міської лікарні, то на 21 січня тут є 93 хворих, із яких 53 — з коронавірусом та підозрами. У важкому стані — 5 хворих. Міська лікарня також має запас кисню, медикаментів і засобів для дезінфекції.

Головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло  Гаврилишин повідомив, що за три, з 17 по 19 січня, у міському центрі було зроблено 861 ПЛР-тест на коронавірус, з яких 60% — позитивні (частка позитивних результатів минулого тижня складала 48%). Крім того, 20 січня лікарня отримала 2000 швидких тестів, того ж дня використали 119, із яких 77 були позитивними.

За 4 дні зроблено 436 щеплень (за аналогічний період попереднього тижня — 535).  Як відзначив Михайло Гаврилишин, зараз вакцинацій роблять мало. Раніше були періоди, коли робили тисячу-півтори щеплень на день, а зараз ажіотажу немає.

Калуська ЦРЛ вже організовує щеплення своїх працівників бустерною дозою. Списки складають і на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Щоправда, таку дозу можна вводити не раніше, ніж за 180 днів після останнього щеплення. Хоча вакцинація не захищає від інфікування, як наголосив керівник міського центру первинки, вона запобігає ускладненням захворювання і госпіталізації.

Як зазначила заступниця міського голови Наталія Кінаш, судячи зі швидкості поширення інфекції, штам “Омікрон” присутній в Калуській громаді. Він особливо заразний, крім того — хворіють діти. Як ішлося на нараді, захворювання, викликане цим штамом, мало б протікати легше, ризик ускладнень менший, але він є. За словами Наталії Кінаш, з понад 200 померлих у громаді від коронавірусу торік лише двоє були вакциновані.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни