У Львові вперше виконали трансплантацію, яку вважають однією з найскладніших у світі

Першу в Україні успішну трансплантацію комплексу “підшлункова залоза-нирка” виконали у Львові. Органи отримала дружина захисника. Її виписали в день народження. 06 Травня, 2023, 17:30 Україна Переглядів: 273 Жінку виписали на 11-ий день після втручання – у її 33-й День народження.  Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Разом з тим лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятовано чотири життя, інформують “Вікна” з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.  

Операції виконали спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія».   

Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу – 33-річна Олена Ткачук. Вона – медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет. Підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. 

На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени – військовий, він захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту. 

Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду у Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще – вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу. 

Виписують її на 11-ий день після втручання – у її 33-й День народження. 

Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство.

Легені пересадили чоловікові з Донеччини. Діагноз – кістозна гіпоплазія обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці.  

Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли за статистикою вже після третьої людина не виживає.   

Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього – кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і ризикувало зупиниться щомиті. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни