У Львові відкрили фонтан з присвятою легенді українського війська Дмитру Коцюбайлу

Кажуть, коли людина молода — у ній б’є фонтан життя. Дмитро Коцюбайло “Да Вінчі” і сам був стихією. 23 Квітня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 614 Фонтан буде символом пам’яті полеглих Героїв України. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це в телеграмі начальник Львівської ОВА Максим Козицький, інформують “Вікна”.

Він фонтанував своїми ідеями та вчинками й бадьорив ними інших. У 17 років став добровольцем. У 21 – очолив першу окрему штурмову роту «Вовки Да Вінчі». У 2022 році «Вовки» вже стали батальйоном. Молодий, мудрий, жвавий, відповідальний, мужній.

Дуже символічно, що у Львові, на площі Галицькій, про нього та про усіх добровольців poсійсько-української війни тепер буде нагадувати цей фонтан, і дуже символічно, що виготовлений він із кортенової сталі. Бо кортенова сталь з часом через окислення набуває мідного кольору та не піддається негативному впливові довкілля.

Довідка. Дмитро Коцюбайло народився у 1995 році в Івано-Франківській області, був активним учасником Революції Гідності. Пішов на фронт у 2014 році добровольцем, коли йому було 18 років.

Він був командиром взводу, а з 2015 року — роти добровольців. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, проте після одужання повернувся на фронт.

У 2016 році його призначили командиром 1-шої окремої штурмової роти “Вовки Да Вінчі”. Дмитро здобув звання Героя України у 2021-му році, з 2017-го — “Народний герой”.

Минулого літа вже 27-річний Да Вінчі став військовослужбовцем Збройних сил України, отримавши первинне звання — молодший лейтенант.

Російське вторгнення Коцюбайло і його добровольчий підрозділ зустріли на Донбасі. Усередині лютого рота “Да Вінчі” воювала поблизу Щастя.

Пізніше його підрозділ перемістився на Криворізький напрямок, потім — на Харківщину і після цього — на Луганщину і Донеччину. Він брав активну участь у деокупації Харківської області.

Легендарний військовий Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня у бою під Бахмутом.

Слава Герою України! Вічна пам’ять!

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни