У Львові хотіли вкрасти прах радянського терориста Кузнєцова, — Андрій Садовий

У Львові з Пагорба Слави намагалися вкрасти прах агента НКВС Миколи Кузнєцова. Як відомо, на терористичні акти Кузнєцова в Рівному і Львові окупаційна німецька владавідповідала масовими репресіями проти українців. 24 Липня, 2023, 11:25 Україна Переглядів: 297 “Кузнєцов нам не потрібен, але просто так — не віддамо”, — зазначив очільник Львова Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Якесь недолуге хотіло вкрасти прах Кузнєцова. Спроба невдала. Тепер працює поліція. Повторюсь. Кузнєцов нам не потрібен, але просто так — не віддамо. За деталями до ГУР”, — повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як відомо, Ніколай Кузнєцов (справжнє ім’я — Ніканор)— відомий радянський розвідник, агент НКВC і Герой Радянського Союзу. Загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Бродівського району на Львівщині. Кузнєцов відомий своєю підпільною діяльністю в Рівному, де він під час війни вбив і скоїв кілька замахів на заступників керівника адміністрації Рейхкомісаріату Еріха Коха. Кузнєцов підпадає під дію закону про декомунізацію як агент ОҐПУ і НКВC в 1930-1938 роках. Учасник колективізації та придушення рухів опору. Крім замахів на представників німецької окупаційної адміністрації, він “здійснював провокації проти українського визвольного руху, в результаті яких нацистські окупанти страчували заручників”.

Як відомо, 2020 року у РФ запропонували викупити в України останки розвідника-офіцера НКВС.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни