У Коломиї припинили стажування в управлінні освіти екс-міського голови з Попасної

У Коломиї спалахнув скандал навколо кандидатури на посаду начальника управління освіти Коломийської міськради. Міський голова Коломиї Богдан Станіславський хотів призначити керувати освітою громади 62-річного Юрія Онищенка – колишнього міського голову міста Попасна на Луганщині, якому СБУ висувала обвинувачення за підтримку сепаратистів у 2014 році. 30 Січня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 343 Юрій Онищенко був прихильником та членом Партії регіонів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про те, що Богдан Станіславський готується призначити Юрія Онищенка головним освітянином Коломиї, повідомила у мережі Надія Бордун — мати Любомира Бордуна, який понад шість років очолював управління освіти в Коломиї, але з перших днів російського вторгнення пішов добровольцем захищати Україну у складі 10 гірсько-штурмової бригади і загинув, пише “Курс”.

Надія Бордун повідомила, що Станіславський готує на посаду начальника управління освіти Юрія Онищенка, який приблизно два місяці працює у муніципальній інспекції завідувачем сектором диспетчеризації та вже стажується в управлінні освіти. За інформацією Надії Бордун, Онищенка вже представили директорам кількох ліцеїв.

З відкритих джерел відомо, що Онищенко протягом 2010-2021 років був міським головою Попасної Луганської області, членом “Партії регіонів”. З педагогічного досвіду у нього – робота воєнним керівником протягом 1987-1994 у ПТУ № 85 і СШ №1 у Попасній. Відтак працював у правоохоронних органах, зокрема, перед тим як стати міським головою, обіймав посаду начальника УДАІ Попаснянского РВ УМВС. Зараз Юрій Онищенко на пенсії.

“Це – жарт? Чи це так пан мер продовжує “гартувати” нашу освіту? Був мером Попасної… ну, добре! Але ж не працював в управлінні освіти, а тому досвід роботи в цій галузі відсутній! Якщо такий хороший фахівець, то чому не бере пан Станіславський його собі в заступники? Можливо, і радив би йому щось корисне!” – написала у соцмережі Надія Бордун.

Богдан Станіславський відреагував на розголос маніпулятивним дописом з цитатою покійного глави УГКЦ Любомира Гузара, у такий спосіб недвозначно натякаючи, нібито коломияни проти призначення Онищенка через його походження з Луганщини й утискають переселенців, через що “в Коломиї українець не може стати посадовцем”.

Сотні людей, які поширили інформацію про ймовірне призначення Онищенка, мер назвав “вузьким колом осіб”, закликав “не перетворювати діяльність структурних підрозділів міської ради на хаос”.

Станіславський підтвердив, що “людина, яка приїхала до Коломиї із Луганської області, виявила бажання працювати в управлінні освіти Коломийської міської ради”.

“Наразі людина проходить стажування, на яке має право”, — вважає Станіславський.

Сотні коломиян обурилися дописом міського голови. Станіславському намагаються пояснити, що люди не мають претензій до місця народження Онищенка: їх обурює його сумнівне політичне минуле та відсутність професійного досвіду в освіті. Коломияни вимагають провести конкурс на посаду начальника управління освіти і призначити професіонала.

Що відомо про Онищенка?

Окрім того, що Юрій Онищенко був прихильником та членом Партії регіонів, у березні-травні 2014 року він організував у Попасній незаконний сепаратистський референдум на підтримку “ЛНР”.

За повідомленням Служби безпеки України, Онищенко скликав позачергову сесію Попаснянської міськради, на якій особисто оголосив депутатам заяву президії Луганської облради з вимогами проведення антиконституційного референдуму. Онищенко надав приміщення та вирішував матеріально-технічні питання для проведення фейкового “волевиявлення”.

У СБУ повідомили, що з початком антитерористичної операції він фінансово підтримував незаконне збройне формування – так зване “попаснянське ополчення” – та особисто надсилав місцевим підприємцям листи про необхідність надання грошей на їхні (бойовиків) потреби.

У 2014-му після так званого референдуму місто було окуповане понад два місяці. 22 липня над адмінбудівлями у Попасній знову замайорів український прапор  і, як писали ЗМІ, на першому українському БТРі місцеві мешканці побачили свого мера Юрія Онищенка. Згодом в інтерв’ю він запевняв, що відразу виступав “за Україну”.

За два тижні до звільнення Попасної ЗСУ тодішня в. о. голови Луганської ОДА Ірина Веригіна заявила про “викрадення” Юрія Онищенка бойовиками. Але через три дні Онищенко повернувся.

У 2016 році Юрію Онищенку повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинену представником влади (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).

При цьому Онищенко продовжував обіймати посаду міського голови Попасної.

Обвинувальний акт передали до суду. Проте судовий розгляд затягнувся на кілька років і, за даними судового реєстру, не дійшов до завершення. Остання ухвала у цій справі датується 14 груднем 2020 року про призначення наступного засідання на 22 грудня 2020 року.

У квітні 2021 році після створення Попаснянської військово-цивільної адміністрації Онищенко був звільнений з посади міського голови.

Минулого року Юрій Онищенко сказав в інтерв’ю, що виїхав з Попасної 15 березня після повномасштабного вторгнення.

За інформацією “Вікон”, після розголосу міський голова Коломиї відмовився взяти екс-міського голову Попасної на роботу. Стажування Юрія Онищенка в управлінні освіти Коломийської міської ради припинено, йдеться в його дописі:

“Після повномасштабного вторгнення військові порекомендували Юрія Онищенка та запропонували взяти його у міську раду. Він як мер Попасної постійно допомагав захисникам, зокрема й коломийським «едельвейсам», які три роки свого часу перебували в тому місті та тримали там оборону від російських сил.

Станом на зараз Юрій Онищенко все ще залишається міським головою Попасної, але не виконує обов’язки, оскільки там створено військо-цивільну адміністрацію. Однією з причин того, що Юрій Онищенко зараз у нашому місті – саме тут, у «десятці», несе службу його дружина.

Оскільки він займає посаду міського голови Попасної, то не може ані очолювати управління, ані бути заступником начальника. Але враховуючи те, що він добре розбирається в гуманітарних питаннях, як мер відгукнувся на прохання мера поділитися досвідом в освіті.

Ситуація з листом СБУ дійсно викликає питання. Тому стажування Юрія Онищенка припинено, а його відсторонено від виконання обов’язків. Також звернувся до правоохоронців вияснити цю ситуацію. Попри те, що реєстри закриті, спецперевірки зараз не проводять, прошу вибачення у громади про те, що недогледіли.

Через ці всі події, в тому числі в освітній сфері, буде проведена нарада з головами депутатських фракцій.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни