У Коломиї на Франківщині відбувся благодійний аукціон “Артефакти мужності” на підтримку ЗСУ

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Коломиї на Івано-Франківщині до Дня прапора провели благодійний аукціон "Артефакти мужності", на якому представили понад пів сотні робіт. Це — частини використаних боєприпасів, речі російських військових, картини й прикраси.

Про це Суспільному розповів ведучий аукціону, мистецтвознавець Тарас Косович.

Тарас Косович. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ці роботи — світлі, енергетично потужні. Тут представлені твори як молодих митців, які про себе ще не заявили, так і роботи європейського рівня художників, наприклад, Марти Базагель, Миколи Яковини, Мирослава Ясинського, Василя Андрушка, Романа Захарчука. Тобто, це — імена, які є окрасою будь-якого аукціону", — каже Тарас Косович.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Один з учасників аукціону — художник Лев Чопенко. Чоловік розмальовував для публічних торгів тубус. Автор каже, що намалював на ньому "квіти життя". Такі заходи, на його думку, є нагадуванням про те, що війна колись закінчиться.

Художник Лев Чопенко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ці снаряди колись перегниють. На них виростуть квіти. Їх поглине земля. Я вважаю, що треба показувати, що ці снаряди підуть в небуття і життя відродиться", — розповідає Лев Чопенко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Орест Чопенко відвідав захід. Чоловік каже, що часто донатить на армію, але рідко ходить на благодійні ініціативи. Сьогодні прийшов підтримати батька-художника та воїнів, які теж беруть участь в аукціоні.

Орест Чопенко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Потрібно підтримувати наших військових. Тому що хороший тил — і на фронті все буде нормально. Воїни нас захищають, а ми їх підтримуємо. Тоді це — командна робота, й ми переможемо", — говорить Орест Чопенко.

Благодійний аукціон організувала Коломийська міська рада, повідомив начальник управління культури й туризму Станіслав Баланович. З його слів, захід проводять на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" та 77 окремого батальйону 102 бригади.

Начальник управління культури й туризму Станіслав Баланович. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами військовослужбовця 77 батальйону Михайла Вовка, запити військових стають з кожним днем війни все більшими, тому така підтримка їм необхідна.

Військовослужбовець 77 батальйону Михайло Вовк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Запити з форми перетворилися у запити дронів, які коштують 100 тис. грн, у засоби радіоелектронної боротьби, які теж дорогі. І, слава Богу, що люди знаходять і внутрішні ресурси, і фінансові, щоб продовжувати допомагати", — каже Михайло Вовк.

Заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 10 окремої гірсько-штурмової бригади Віктор Пекарський говорить, що такі заходи потрібні як військовим, так і тим, хто перебуває в тилу.

Заступник начштабу з мобілізаційної роботи 10 окремої гірсько-штурмової бригади Віктор Пекарський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Дуже багато людей не відчувають війну: "кафешки", ресторани, прогулянки, мирне життя. Тому треба постійно нагадувати, що це завдяки нашим ЗСУ, зокрема, й нашій бригаді тут більш-менш мирне життя", — каже Віктор Пекарський.

Начальник управління культури й туризму Коломийської міської ради Станіслав Баланович повідомив, що до середини вересня планують провести ще кілька благодійних заходів та зібрати 6 млн грн.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни