У Китаї заявили, що готують пропозиції щодо завершення війни в Україні – Новини України

У Китаї заявили, що готують пропозиції щодо завершення війни в Україні - Новини України

Фото: REUTERS/Вольфганг Раттай

Китайська влада пообіцяла представити свої варіанти щодо дипломатичного врегулювання війни Росії проти України. Про це заявив дипломат країни Ван І на Мюнхенській конференції з безпеки, передає ” Еuractiv “.

– Ми твердо стоятимемо на стороні миру та діалогу, – заявив Ван І.

За його словами, Пекін підтримує мирні переговори, які будуть оформлені у вигляді документа з викладом позиції щодо політичного врегулювання війни.

Як пише ” Reuters “, лідер Китаю Сі Цзіньпін нібито планує вимовити “мирну мову” у річницю вторгнення РФ в Україну, що закликає до миру, але уникаючи при цьому засудження Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таджані, який на зустрічі з Ван у Римі закликав Пекін використати всі свої сили, щоб переконати Росію припинити війну, забезпечивши незалежність України.

– Він сказав мені, що Сі виступить із мирною промовою у річницю вторгнення в Україну, – заявив Таджані.

З початку вторгнення РФ в Україну Китай займає нейтральну позицію, але закликає обидві сторони до припинення війни та початку мирних переговорів. До західних санкцій проти Росії Пекін не приєднався. У той же час низка китайських компаній пішла з російського ринку і перестала постачати певні товари.

У середині січня перша леді Олена Зеленська передала листа лідеру Китаю Сі Цзіньпіну. У ньому президент Володимир Зеленський виклав свої пропозиції щодо припинення війни України та Росії.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни