У Києві вшанували пам‘ять загиблих три року тому в літаку МАУ над Тегераном – Новини України

У Києві вшанували пам‘ять загиблих три року тому в літаку МАУ над Тегераном - Новини України

Фото: Влада Прізова, Суспільне

У Києві вшанували пам’ять загиблих три роки тому під час краху літака МАУ в Тегерані. До меморіалу прийшли працівники Міжнародних авіаліній України, колишній президент авіакомпанії Євгеній Дихне та родичі загиблих, повідомило Суспільне.

Мати командира боїнга, пілота Володимира Гапоненка, Євгенія Гапоненко сказала, что не бачить просувань у розслідуванні.

– Залишати так не можна. Треба розслідувати хто це, хто натиснув кнопку на цивільних людей усього світу, – сказала вона.

Бортпровідник Андрій Борщ вважає, що на борту літака МАУ міг бути хтось зайвий для Ірану. 

– Було багато злетів літаків, і влучили в наш літак чомусь, – зазначив він.

Голова профспілки лінійних польотів авіакомпанії МАУ Олександр Полянський сказав, що б хотів знати, хто дав команду на збиття літака, а також щоб ця людина відповіла по закону і по совісті.

Міністерство закордонних справ України заявило у неділю, що “Україна розкриє правду, досягне справедливості та відповідальності за збиття Іраном літака рейсу #PS752 Fly UIA”.

Літак МАУ до Києва збили 8 січня 2020 року незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі вони загинули. 11 січня Іран заявив, що випадково збив Boeing-737. Через майже два роки після катастрофи почали судити військових, причетних до трагедії, проте нікому крім іранського слідства досі невідомі ні їхні імена, ні військові звання. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни