У Києві розпочав роботу офіс МКС

У Києві розпочав роботу офіс МКС

Фото: Офіс генпрокурора Карім Хан заявив, що закон має бути на передовій

Польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні став його найбільшим представництвом за межами Гааги.

У Києві відкрився польовий офіс Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це стало відомо на брифінгу за участю генерального прокурора України Андрія Костіна та прокурора МКС Каріма Хана, повідомив Офіс генпрокурора у четвер, 14 вересня.

Костін заявив, що почалася нова глава співпраці, яка допоможе посилити взаємодію між Україною та МКС. Також буде підвищена ефективність і оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та її громадян.

“Закон має бути на передовій. І я думаю, що те, що ми бачимо у питаннях партнерства Міжнародного кримінального суду з Україною, розбудови партнерства з громадянським суспільством, з іншими державами-членами ООН, державними та недержавними учасниками МКС, – це не просто іскра. Це світанок нового часу, в якому ми повинні проявити, і ми проявляємо, витримку та наполегливість, аби наші слова не були порожніми словами. Їх відчувають постраждалі як в Україні, де я маю честь зараз бути, в так і в усьому світі”, – сказав у свою чергу Карім Хан.

Зазначено, що польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим його представництвом за межами Гааги.

Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, за звинуваченням його в незаконній депортації тисяч дітей з України. Також ордер був виданий на дитячого омбудсмена Марію Львову-Бєлову.

Тоді у Кремлі поспішили заявити, що РФ не визнає юрисдикції МКС і що там вважають його рішення “нікчемними”. Разом з тим Путін не поїхав на саміт БРІКС до ПАР, бо йому там загрожував арешт за виданим ордером.

Після цього у МКС заявили, що можуть видати нові ордери на арешт Путіна.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни