У карпатському селі відкрили шелтер святої Ольги для постраждалих від сексуального насильства

30 листопада “Елеос-Україна” спільно з партнерами відкрили спеціалізований реабілітаційний шелтер для жінок та дівчат, що постраждали під час війни від статевих злочинів та тортур. 09 Грудня, 2022, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 46 У шелтері можна отримати кваліфіковану медичну допомогу.

“Елеос-Україна” — офіційний представник Синодального управління соціального служіння Православної Церкви України, що працює з 2014 року та має осередки у 15 регіонах України. Організація займається захистом жінок та дівчат, що постраждали від домашнього гендерно обумовленого та сексуального насильства, протидією дискримінації людей із ВІЛ та підтримкою внутрішньо переміщених сімей, надає гуманітарну допомогу ВПО, а також евакуює українців із прифронтових територій та навчає жінок-ВПО підприємницькій справі, інформують “Вікна”.

“Це єдиний сьогодні в Україні шелтер, що забезпечує постраждалих жінок таким комплексом послуг. Ми будемо це розширювати та передавати нашу модель в інші регіони”, — говорить голова організації Сергій Дмитрієв.

Шелтер святої Ольги знаходиться в одному з гірських сіл на Франківщині у спокійному та тихому місці. У створення цього прихистку були вкладені зусилля українських та західних партнерів і ми раді тому, що змогли створити такі умови, де жінки відчуватимуть комфорт, захист, а головне безпеку.

“росія веде проти нашої держави терористичну війну. Вона нищить наші будинки, міста, вбиває невинних, катує, депортує та ґвалтує. Від початку повномасштабного вторгнення ми стали свідомі того, що окупанти цілеспрямовано вчиняють стосовно українців терор та вдаються до найтяжчих воєнних злочинів серед яких зґвалтування жінок та дівчат”, — переконані в  “Елеос-Україна”.

Новини про сексуальні злочини змусили шукати рішення та шляхи допомоги жінкам, життя яких у найжорстокіший спосіб намагаються зруйнувати російські злочинці. Навесні “Елеос-Україна” започаткував проєкт комплексної допомоги жінкам та спільно з партнерами готовий допомагати жінкам впоратись із наслідками пережитого.

Проєктом передбачено надання фахової медичної допомоги у спеціалізованих клініках в Києві, Івано-Франківську та Закарпатті. Жінки зможуть отримати безоплатну допомогу включно з аналізами та операціями(за необхідності). Організація забезпечує евакуацію зі звільнених від окупантів територій та гарантуємо комфортні умови проживання у шелтері з цілодобовим соціальним супроводом, психологічною та правовою допомогою.

Проєкт підтримують Національна поліція, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, офіс Генерального прокурора та Українська Гельсінська Спілка, які займаються документуванням злочинів та перенаправленням постраждалих жінок на допомогу проєкту.

Шелтер також співпрацює з всеукраїнським кол-центром “Варто жити”, мета якого — кризове консультування та подальше спрямування на комплексну допомогу проєкту.

5522 — усі дзвінки безкоштовні для абонентів lifecell, Vodafone Ukraine, Київстар. Дзвоніть на цей номер у будні дні з 11:00 до 19:00.

У шелтері гарантують анонімність та повну конфіденційність.

Жінок, які пережили зґвалтування, тортури або стали свідками насильства з боку військових російської армії, закликають не мовчати та звертатись за допомогою. 

Контакти для звернення: +380 98 389 7706.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни