У Калуському районі перебувають під постійним наглядом 55 ВІЛ-інфікованих

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я. в Україні продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смерті від СНІДу. 28 Листопада, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 211 Ілюстроване фото. Медики наголошують, що кожній людині важливо знати свій ВІЛ-статус

Станом на 1 жовтня у Калуському районі зареєстровано та перебувають під постійним наглядом 55 ВІЛ-інфікованих громадян. У 9 осіб ВІЛ поєднаний з гепатитом В, туберкульоз виявлено у 37 осіб. Померли троє осіб, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську міську раду.

За 9 місяців у районі обстежили 2121 особу на виключення діагнозу ВІЛ-інфікування. Серед них обов’язковим обстеженням підлягали донори крові, вагітні жінки, пацієнти хворі на туберкульоз.

Медики наголошують, що кожній людині важливо знати свій ВІЛ-статус. Це можна зробити за допомогою безплатного тестування у кабінеті «Довіра», що у Калуші на вулиці Каракая, 25, в обласному центрі профілактики ВІЛ/СНІДу в Івано-Франківську на вул. Сагайдачного, 66.

Актуальною залишається ВІЛ-інфекція в умовах воєнного часу. Поранення, збільшення  кількості  оперативних втручань, масові зґвалтування створюють  ризик збільшення поширення ВІЛ-інфекції в Україні. При виникненні таких ризиків необхідно провести тестування на виключення ВІЛ/СНІДу у будь-якому  медичному  закладі.

У шляхах передачі цієї небезпечної вірусної інфекції нічого не змінилося від XX століття:

  • ВІЛ  передається  від  людини  людині:
  • статевим  шляхом;
  • через  біологічні  рідини (кров, плазма, секрети жіночих та чоловічих статевих органів та інші біологічні рідини, які містять вірус імунодефіциту  людини);
  • від матері — до дитини, а потім стає небезпечним і грудне молоко.

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни