У Калуському ліцеї №5 облаштували дружній простір для психологічного розвантаження дітей

У Калуському ліцеї №5 облаштували дружній простір, де діти мають можливість гратися, спілкуватися, знаходити друзів, весело та безпечно проводити час. Така можливість стала реальністю завдяки швейцарській організації «Tеrre des hommes» та проєкту «SMILE». 28 Квітня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 73 Ігри, рух, спорт та творчість навчають дітей спілкуватися, знаходити міжособистісні взаємини Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Мета проєкту — підтримка дітей, молоді та їхніх сімей під час кризової ситуації в Україні, що спрямований на допомогу дітям та сім’ям вимушених переселенців, які наразі знаходяться на заході України, через створення просторів, дружніх до дітей, та надання психосоціальної підтримки.

Соціальний педагог Тетяна Кутинська та бібліотекарка ліцею Ольга Лозіцька пройшли навчання менторів за методикою «Рух, ігри, спорт та креативність» і успішно реалізовують проєкт в навчальному закладі спільно з UNICEF.

У коментарі «Вікнам» Тетяна Кутинська зазначила, що в Калуському ліцеї №5 працює 14 років соціальним педагогом і за сумісництвом класним керівником. В даному проєкті взяла участь за власною ініціативою та за пропозицією психологині Іванни Гриців.

«Психологиня Іванна Гриців скинула мені посилання з словами: «Спробуй, може захочеш пройти». Так, як я люблю навчатися і хочу займатися,  я зареєструвалася. Дуже багато даних своїх подала, розписала свою діяльність. В результаті мою заявку прийняли і запросили на навчання менторів», — розповіла педагог.

За кошти іноземної організації Калуський ліцей №5 отримав набори настільних ігор, канцелярського приладдя, спортивного інвентарю, пуфи, мультимедійний проєктор та ноутбук. А незабаром в одному із кабінетів ліцею створили ігровий та безпечний простір для психологічного розвантаження учнів. Тут діти мають можливість грати в ігри, малювати, спілкуватися, навіть можна прийти почитати книжку. Заняття відбуваються після уроків як для учнів початкової ланки, так і для старшокласників.

«Психосоціальні ігри мають мету дати правила, а висновки роблять діти. Ми як фасилітатори спостерігаємо. Ми даємо назву гри, а  діти виконують і роблять висновки», — пояснила Тетяна Кутинська.

Ігри, рух, спорт та творчість навчають дітей спілкуватися, знаходити міжособистісні взаємини, працювати в команді та сприймати себе такими, якими є.

Програма спрямована для вимушених переселенців, яких в ліцеї 17, дітей з інклюзивної освіти та для дітей, в яких батьки перебувають на війні. Адже цим категоріям потрібна особлива підтримка, увага та психологічне розвантаження. Інформацію про проєкт педагоги розповідають на батьківських зборах та відвідуючи навчальні класи. Окрім того, у батьків беруть дозвіл на заняття.

Проєкт дітям дуже подобається, зазначає соціальний педагог:

«Діти хочуть і знають, що тут на перерві можна покидати мꞌячем, пострибати, це розвантажує. Можна прийти й почитати книжку, як, наприклад, дітям-інтровертам, які потребують усамітнення. А є ті, які приходять пограти гру, бо не всі мають можливість пограти вдома, а тут ігри сучасні, дороги, є можливість пограти».

Такі дружні простори облаштовані також в Калуському ліцеї №6 та в Голинському ліцеї.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни