У “Калуській в’язниці” відбувся показ вистави «Вогонь безсмертя»

В меморіальному музеї «Калуська в’язниця» відбулася вистава «Вогонь безсмертя». Прем’єру показали за однойменною книгою Василя Бабія у постановці народного театру «Легенда». Зал був переповнений, а глядачі з захопленням спостерігали за «життям на сцені» 29 Березня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 256 Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Вистава розповідає про українського дисидента, політв’язня Олексу Гірника. Перед тим, як втілити в життя постановку режисерка вистави Леся Піцик консультувалася з сином Героя України — Євгеном Гірником, який дещо підкорегував та допоміг в деталях інсценізації.

Все життя Олекси Гірника — це боротьба за Батьківщину, за її незалежність, за права рідної мови. А ще він любив і цитував твори Тараса Шевченка. Український дисидент добре знав історію України та тримав руку на пульсі політичних подій. Був членом «Пласту», «Просвіти» та ОУН.

21 січня 1978 року вчинив акт самоспалення на Тарасовій горі в Каневі. Це був його крик відчаю, знак протесту проти русифікації України комуністичним режимом.

У коментарі «Вікнам» виконавець ролі польського поліцейського Олег Відливаний розповів, що репетиції тривали впродовж лютого — березня, близько 1,5 місяця. Каже, що не випадково обрали підвальне приміщення «Калуської в’язниці», адже це місце де колись допитували людей. Так і головного героя Олексу Гірника допитували, обшукували і переслідували. Тому тут відчувається навіть в стінах та ж сама енергетика та атмосфера. Окрім того вистава є камерною, тобто глядачі повинні близько бачити акторів. Щодо своєї ролі, то актор зізнався, що негативних персонажів йому грати цікаво і пізнавально.

Ольга Бойко зіграла одну із епізодичних ролей. Вважає, що в Олекси Гірника любов до України була на першому місці. Акт самоспалення вважає проявом любові

 «Осуджувати його не беруся, значить у нього не було іншого виходу. Якщо б він зробив просто так, то я б засудила, але він зробив все із щирої любові до України»

Нагадаємо, Головну роль Олекси  Гірника зіграв Іван Москалюк. Це прем’єрна роль для актора муніципального театру «Легенда». Також у виставі задіяні Дмитро Равх, Олег Відливаний, Юлія Дюмбіна, Андріана Кульбанська, Леся Бобяк, Ольга Бойко, Анна Шабуня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни