У Калуській поліклініці скоротили близько 50 працівників

24 травня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив фінансовий плани комунального некомерційного підприємства “Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” на 2022 рік. 26 Травня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 964 Зарплати у поліклініці є найвищими з-поміж інших закладів охорони здоров’я Калуської громади. Фото: Архів “Вікон”

Нагадаємо, що у лютому виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив положення про порядок складання, затвердження та контролю за виконанням фінансових планів некомерційних підприємств медичної галузі, засновником яких є міська рада. Фінансовий план підприємств складається за визначеною формою на кожен наступний рік з поквартальною розбивкою і відображає очікувані фінансові результати в плановому році, а також має містити інформацію щодо показників поточного року і фактичних — минулого року. Медичні підприємства мають щоквартально подавати звіти про виконання фінансового плану.

Основні джерела доходу медичних підприємств — виплати від Національної служби здоров’я України за програмою медичних гарантій, доходи від надання платних послуг та місцевий бюджет, який виділяє кошти на оплату комунальних послуг та може допомагати своїм медичним підприємствам за рахунок програм. Основна складова витрат — заробітна плата з нарахуваннями, інформують “Вікна”.

Щодо Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, то його фінансовий план на 2022 рік передбачає суттєве збільшення доходів (а отже і видатків), а також збільшення зарплат працівників.

Запланований дохід медичного підприємства у 2022 році — майже 140,7 млн гривень проти близько 108 млн гривень у 2021 році. З них майже 119 млн гривень планують отримати від НСЗУ, 17 млн гривень — з місцевого бюджету (близько 2,6 млн гривень на комунальні послуги й енергоносії, решту — за програмами). До речі, за фінансовим планом, доходи від НСЗУ і місцевого бюджету зростають. Наприклад, у минулому році з бюджету громади отримали у межах 16 млн гривень, а від НСЗУ — 84,5 млн гривень. Третя складова доходів — те, що міський центр заробляє самостійно, в основному — від платних послуг. Такі доходи, навпаки, зменшуються: у 2020 році вони склали близько 6,1 млн гривень, у 2021 році — понад 5,8 млн гривень, а на 2022 рік заплановані на рівні 4,3 млн гривень.

Щодо запланованих видатків міського центру, то вони повністю відповідають доходам — близько 140,7 млн гривень. З них близько 112 млн гривень – на заробітну плату з нарахуваннями (у 2021 році — у межах 70 млн гривень). На предмети, матеріали і обладнання міський центр планує витратити близько 2 млн гривень (у 2021 році — понад 2,3 млн гривень), на медикаменти і перев’язувальні матеріали — близько 5,3 млн гривень проти понад 5,4 млн гривень торік (до речі, такі витрати в основному забезпечує міський бюджет. — Авт.).

Скромнішими плануються і капітальні видатки — близько 11,8 млн гривень проти 18,6 млн гривень у минулому році. Зокрема, на 2022 рік заплановано близько 8,2 млн гривень капітальних видатків за рахунок виплат від НСЗУ (5,5 млн гривень на медичне обладнання, решту майже 2,7 млн гривень на капремонт приміщення поліклініки), 500 тис. гривень — за рахунок власних доходів (половина на капремонти, друга — на комп’ютерну техніку) і понад 3,1 млн гривень з місцевого бюджету (в основному, на капітальні ремонти, у тому числі ФАПів і амбулаторій, а також 600 тис. гривень на закупівлю автомобіля і 900 тис. гривень на ліфт).

Окрім того, з місцевого бюджету мають бути профінансовані і пільгові медикаменти на 3,6 млн гривень проти більтш як 3,3 млн гривень у минулому році.

За фінансовим планом, у минулому році у міському центрі було 493 працівники, з яких 127,5 посади лікарів. Стільки ж планується у поточному році. Як повідомив на засіданні виконкому керівник медичного підприємства Михайло Гаврилишин, зараз тут відбулося скорочення і вже є 432 працівники. Зокрема, за його словами, через впровадження сервісної служби по установі звільнено 23 молодші медичні працівники, аналогічно — по ФАПах і амбулаторіях. Поки що всі плани, зокрема щодо поповнення матеріальної бази і ремонтів, є ефемерними, оскільки економічна ситуація не поліпшується й очікуваних доходів може не бути. А скорочення працівників (не виключено, що не останнє. — Авт.) пов’язане з пошуком внутрішніх резервів для забезпечення фінансової стійкості підприємства, — пояснив Михайло Гаврилишин.

Проте зарплати у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги є найвищими з-поміж інших закладів охорони здоров’я Калуської громади і з 2020 року вони зростають. Причому — в усіх категорій працівників. За фінансовим планом середньомісячні витрати на оплату праці керівника міського центру у 2022 році складуть 52,8 тис. гривень (у 2021 році — 45,3 тис. гривень), його заступників — 48,9 тис. гривень (торік — 48,9 тис. гривень), лікарів — 22,6 тис. гривень (торік — 12,5 тис. гривень), середнього медичного персоналу — 13,4 тис. гривень (торік – 8,4 тис. гривень), молодшого медичного персоналу — 8,5 тис. гривень (торік – 6,2 тис. гривень), адміністративно-управлінського персоналу – 21,6 тис. гривень (торік — 11,4 тис. гривень) й іншого персоналу — 10,8 тис. гривень (торік — 7,1 тис. гривень).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни