За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Unsplash/Erik Karits
У Калуській громаді на Івано-Франківщині медики виявили в жінки хворобу Лайма. За два місяці це — другий випадок на території громади. Про це інформують на сайті Калуської міської ради.
Як йдеться у дописі, жінка захворіла після укусу кліща на території присадибної ділянки в селі Вістова.
Хвороба Лайма на Франківщині
У першому півріччі 2023 року в Івано-Франківській області зареєстрували 30 випадків хвороби Лайма, переносниками якої є кліщі. Це — на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед дітей захворюваність зросла на 40%.
Упродовж шести місяців 2023 року до лабораторії особливо небезпечних інфекцій звернулися 25 людей після укусів кліщів, щоб перевірити, чи комахи інфіковані.
Прояви хвороби Лайма
- У 70% випадків місце укусу червоніє. Пляма поступово збільшується і досягає приблизно 10 см в діаметрі, а іноді 60 і більше.
- На місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, її краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі стає блідого кольору і може набрати синюшного відтінку.
- На місці укусу утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може зникнути за кілька тижнів. Іноді є температура, ломота в тілі, головний біль.
- За місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не лікувати. Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в руках чи ногах, порушеннями рухових функцій.
Профілактика хвороби Лайма
- У походи одягайте закритий одяг. Волосся ховайте під шапкою чи хусткою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкіру).
- Під час прогулянки оглядайте себе що дві години та ще раз вдома. Ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.
- Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
- Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкіру, його потрібно одразу видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу.