У Калуській громаді близькі до піку коронавірусу й очікують спаду

Станом на 4 лютого в стаціонарних закладах охорони здоров’я громади є 246 хворих з пневмонією (на минулу п’ятницю — 233, ріст в межах 6%, для порівняння за попередні сім днів кількість госпіталізованих зростала значно стрімкіше — на 31%, ще раніше — на 76%).

04 Лютого,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 576


Ілюстроване фото. Були дні, коли у Калуській ЦРЛ було 30 і більше хворих дітей

А якщо взяти понеділок, 31 січня, то у лікарнях було 256 хворих з пневмоніями. Тобто за останніх чотири дні їхня кількість зменшилася. Це є ознакою того, що ми близькі і до піку цієї хвилі захворюваності і надалі слід очікувати спаду кількості хворих.

З госпіталізованих станом на 4 лютого, 227 — мають підтверджений діагноз коронавірусної хвороби. 20 хворих — іногородні, 226 — мешканці громад колишнього Калуського району.  За останній тиждень кількість мешканців громад району, які перебувають у лікарні через коронавірусну хворобу, зросла на 9 осіб (у попередні тижні приріст складав 68 і 50 осіб). У Калуській ЦРЛ і Калуській міській лікарні на 4 лютого зайняті 79% ліжок для лікування хворих з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 75%, а на понеділок 31 січня – 82,5%) та 53% кисневих точок (на минулу п’ятницю — 63% ), інформують “Вікна”.

Як повідомив на оперативній нараді у міськвиконкомі 4 лютого генеральний  директор Калуської  ЦРЛ Іван Красійчук, на ранок цього дня в лікарні є загалом 391 хворий — приблизно стільки ж, як і минулої п’ятниці. З них 167 — з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 149), у тому числі 5 — у реанімаційному відділенні. За останній тиждень, за словами Івана Красійчука, ситуація була напруженою: за день госпіталізували 22-24 людей  (це фактично одне відділення). Щоправда, напередодні, 3 лютого, у Калуську ЦРЛ поступило менше, 12 “ковідних” пацієнтів. На минулу п’ятницю у лікарні було 16 дітей з коронавірусом, на 4 лютого — вже 20. Проте були дні, коли у лікарні було 30 і більше хворих дітей.

Також керівник Калуської ЦРЛ озвучив дані за січень. За його словами, до 20 січня ситуація була спокійною і у лікарні одночасно перебували 60-65 хворих з коронавірусом та з підозрами. Далі почався різкий підйом. А загалом за січень у Калуській ЦРЛ пролікували 232 “ковідних” хворих.

Станом на 4 лютого киснем і медикаментами лікарня забезпечена. Однак проблемою є висока захворюваність серед медичних працівників — з початку року захворіли 45 працівників (14 лікарів, по 10 медсестер і санітарок і 11 інших працівників). Відтак лікарні іноді доводиться шукати персонал.  

Щодо Калуської міської лікарні, то, за словами її керівника Миколи Гудима, на 4 лютого тут є 115 хворих (на минулу п’ятницю — 132), з яких 69 — з коронавірусом та підозрами (на минулу п’ятницю — 84). Міська лікарня також має запас кисню, медикаментів і засобів для дезінфекції. За словами Миколи Гудима, за три останній місяці на COVID-19 перехворіли 45 працівників.  

Головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло  Гаврилишин повідомив, що за чотири дні, з понеділка, 3 січня, по четвер, 3 лютого, у міському центрі було зроблено 522 ПЛР-тести на коронавірус, з яких 370 або 70% — позитивні (частка позитивних результатів минулого тижня була меншою і становила 55%). Крім того, було зроблено 463 швидких тестів, із яких 217 або 47% були позитивними (частка позитивних результатів минулого тижня — 53%).

За 4 дні було зроблено 520 щеплень — приблизно на рівні попередніх тижнів. За словами  Михайла Гаврилишина, темпи охоплення вакцинацією проти коронавірсу не такі, як хотілося б. Проте найближчим часом очікується збільшення потоку людей на щеплення — підходить хвиля бустерних доз людей, які отримали другу дозу вакцини у черні-серпні минулого року.

Як зазначив на оперативній нараді Калуський міський голова Андрій Найда, підстав для відновлення очного навчання учнів 5-11-х класів не видно. Тож рішення з цього питання відклали до наступної п’ятниці, 111 лютого.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни