У Калуській ЦРЛ демонтують старий комп’ютерний томограф, щоб звільнити місце для нового

Також буде проведено експертну оцінку запчастин томографа, а управління комунальної власності Калуської міської ради продасть запчастини на електронному аукціоні. 12 Вересня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 188 Ілюстроване фото. Міністерство охорони здоров’я забезпечить Калуську ЦРЛ новим комп’ютерним томографом Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

11 серпня на пленарному засіданні позачергової сесії Калуської міської ради депутати надали Калуській центральній районній лікарні дозвіл на демонтаж комп’ютерного томографа SOMATOM Definition As (виробництва компанії  “Siemens”), повідомляють “Вікна”.

Також буде проведено експертну оцінку запчастин томографа, а управління комунальної власності Калуської міської ради продасть запчастини на електронному аукціоні. Як йшлося на сесії, Міністерство охорони здоров’я забезпечить Калуську ЦРЛ новим комп’ютерним томографом, його поставлять орієнтовно в листопаді. Тож Калуська ЦРЛ має терміново готувати приміщення для його встановлення, звільнивши його від старого томографа.

Як раніше повідомляли “Вікна”, у травні комп’ютерний томограф лікарні вийшов з ладу. На ремонт було потрібно близько 75 тис. євро, при цьому сервісна служба дає гарантію лише на три місяці і тільки на ті деталі, які вони замінять. Комп’ютерний томограф в Калуській ЦРЛ експлуатується понад 10 років, він фізично і морально зношений, вичерпав свій ресурс і у будь-який момент можуть вийти з ладу інші складові. Оскільки модель апарату застаріла, виробник — компанія “Siemens” вже повідомив про зупинку виробництва запчастин для такого томографа у 2024 році. Тож Калуська ЦРЛ вирішила не ремонтувати старий томограф. Розглядали варіанти купівлі нового томографа, зокрема, у кредит.  Однак від таких намірів відмовилися.

Таке обладнання, як комп’ютерний томограф, є критично важливим для функціонування Калуської ЦРЛ та надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни