Поліцейські розповіли священнослужителям про схеми шахрайств та про те, як вберегти заощадження від аферистів. 19 Березня, 2024, 08:00 Калуш Переглядів: 308 Поліцейські офіцери громади Калущини провели зустріч зі священнослужителями Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Поліцейські офіцери громади Калуського районного відділу поліції Юрій Яцущак та Микола Зятюк провели зустріч зі священнослужителями у церкві святого Кирила і Методія, повідомляє поліція Калущини.
Поліціянти розповіли про найпоширеніші схеми шахрайств та найпростіші методи, як вберегти свої заощадження від аферистів.
Зокрема, правоохоронці навели такі приклади шахрайств:
- Шахрайство з банківськими картами при покупках через інтернет. У них обманом дізнаються інформацію про банківську карту, а потім списують звідти кошти.
- Шахрайство з пропозицією інтернет-заробітку. Тут шахраї пропонують легкий заробіток, але для цього вимагають незначні вкладення, а потім змінюють свої контактні дані.
- Шахрайство допомоги від держави та міжнародних організацій. Аферисти вимагають особисті дані, дані карток, чи пропонують перейти за рейковими посиланнями, а згодом списують всі заощадження з банківських карток.
- Шахрайство у вигляді дзвінків від представників служби безпеки банку. Псевдобанкіри шляхом обману довірливих громадян просять назвати реквізити банківської карти, CVV-код на звороті картки, пін-код чи пропонують переказати грошові кошти для їх збереження на інші рахунки, а опісля обривають зв’язок.
- Шахрайство при покупці товарів через інтернет. Цей вид шахрайства безпосередньо пов’язаний з природним бажанням людини купити хороший товар, який продавець продає набагато дешевше ринкової ціни, вимагаючи при цьому передоплату чи повну оплату товару, а після отримання бажаних коштів, обриває зв’язок з покупцем.
Тому правоохоронці наполегливо радять:
- ніколи не повідомляйте особисті дані платіжних карт третім особам, навіть якщо вони звертаються нібито від імені банку;
- не залишайте свої персональні дані на незнайомих або підозрілих сайтах;
- не повідомляйте термін дії банківської карти та CVV-код;
- перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним;
- користуйтесь послугою після плати;
- не робіть передоплат у неперевірених інтернет-магазинах.