У Калуші звільнили директорку телебачення. Депутати говорили про тиск та наступ на свободу слова

24 листопада відбулося пленарне засідання сесії Калуської міської ради на якому депутати розглянути проєкт рішення «Про звільнення з посади Ткач О.Д.». Міській раді запропонували звільнити Ольгу Ткач з посади директора комунального підприємства «Державна студія «Калуське міське телебачення» 2 грудня 2022 року у зв’язку з закінченням строку дії контракту та доручити міському голові Андрієві Найді призначити тимчасово виконуючого обов’язки директора комунального підприємства. 24 Листопада, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 878 Ольгу Ткач на посаду директора міського телебачення призначали за попереднього скликання Калуської міської ради

Нагадаємо, Ольгу Ткач на посаду директора міського телебачення призначали за попереднього скликання Калуської міської ради – депутати підтримали її кандидатуру у червні 2019 року. На посаду вона заступила 2 липня, інформують “Вікна” 

Як зазначила заступниця міського голови Надія Гуш, контракт було укладено  терміном на один рік, у 2020 році на той час міський голова Ігор Матвійчук продовжив його ще на один рік, а у минулому році контракт з Ольгою Ткач на такий же термін продовжив чинний міський голова Андрій Найда. Термін дії контракту завершується 2 грудня. За словами Надії Гуш, згідно законодавства та Статуту міського телебачення керівника призначає засновник – міська рада. Також вона нагадала про те, що на останній сесії Калуської міської ради наприкінці жовтня депутати заслухали звіт про роботу Калуського міського телебачення і його не було затверджено.

Депутат міської ради, лідер фракції УДАР Олег Нижник (Ольга Ткач є його дружиною) повідомив, що фракція не голосуватиме за запропонований проєкт рішення, він також звернувся до інших депутатів не підтримувати його. За його словами під час війни, не звітував жоден керівник комунального підприємства. А намір звільнити директорку телебачення депутат назвав наступом на свободу слова. Олег Нижник наголосив, що Ольга Ткач є позапартійною і за час її керування телебаченням, жоден депутат не був позбавлений доступу до ефіру. «Які аргументи? Кількість підписників на ютубі зросла з 2 до 12 тисяч. Від вчора працює цифра. Вважаю, що рішення не аргументоване», – висловився Олег Нижник.

Лідерка фракції «Батьківщина» в Калуській міській раді Ольга Сікора повідомила про тиск на депутатів. За її словами, ймовірно за вказівкою депутатам телефонували перед сесію і спонукали їх голосувати за звільнення Ольги Ткач. Звільняти жінку, маму двох дітей Ольга Сікора вважає неправильним. Рішення вона назвала розправою над Олегом (Нижником,  – Авт.) і повідомила, що фракція не голосуватиме за звільнення керівника телебачення.

Втім голосів «за» вистачило і без двох фракції – звільнення Ольги Ткач підтримав 21 депутат. Вона працюватиме не посаді до 2 грудня, а далі міський голова має призначити тимчасово виконуючого директора.

Андрій Найда назвав твердження Ольги Сікори про тиск на депутатів начебто з його боку маніпуляцією. За його словами, депутати є незалежними у своїх рішеннях і на жодного з них він не чинить тиску.

 Щодо кандидатури наступного керівника, то як повідомив міський голова «Вікнам», про це він ще не думав.

«До 2 грудня будемо радитися», –  сказав він.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни