У Калуші з’ясовують, чому 58% дітей перестали відвідувати садки

Тому йдеться про економію бюджетних коштів. Проте влада запевняє, що до закриття садків не дійде. 10 Січня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 850 Про закриття окремих садочків і перенаправлення дітей в інші заклади не йдеться, — запевнив міський голова

“Минулого тижня в соціальних мережах дуже жваво обговорювалося питання режиму роботи дитячих садочків на найближчу перспективу, хоча ніхто ніяких офіційних заяв з приводу цього не робив. З огляду на таку ситуацію я зініціював зустріч зі всіма директорами дитячих дошкільних закладів, щоб з’ясувати, що могло стати приводом для занепокоєння наших мешканців”, — повідомив міський голова Андрій Найда.

Низька відвідуваність дітей дошкільних закладів таки дала поштовх до обговорень в межах колективів дитячих садочків можливостей економії коштів, констатував очільник громади. Як зазначають директори закладів дошкільної освіти, 978 дітей (а це 58% від зарахованих 1684 осіб) не відвідують заклади з різних причин:

  • 52 — за кордоном;
  • 107 — тимчасово відсутні, бо з боязню реагують на сигнали тривоги;
  • 251 — тривала реабілітація після хвороби;
  • 138 — не відвідують дитячі садки, бо батьки у відпустках або на лікарняних;
  • 387 — відсутні, бо старші брати/сестри на канікулах;
  • 43  — інші обставини.

“Погодьтесь, що це велика кількість дітей, які з тих чи інших причин не відвідують садочок. Це, своєю чергою, зобов’язує керівників вживати різних заходів щодо економії бюджетних коштів”, — зазначає Андрій Найда.

Відтак оптимізовані (об’єднані) групи, частина персоналу вже перебуває у відпустках, там, де це можливо, тепло споживається за потребою тощо. Але все це аж ніяк не стане приводом для закриття окремих садочків і перенаправлення дітей в інші заклади, — запевняє міський голова.

“Навпаки — наша здача полягає в тому, щоб наші діти якомога частіше відвідували наші садочки, адже це їхній розвиток, можливість комунікації та соціалізація, яка, врешті-решт, є дуже важливою, а особливо в умовах сьогодення. Для забезпечення реалізації всіх цих складових у наших садочках є всі умови — професійні колективи, матеріальна база, здорове харчування та інше”, — йдеться в повідомленні.

На нараді з директорами закладів дошкільної освіти вирішили спільно провести серед батьків дітей дошкільного віку широку роз’яснювальну кампанію щодо переваг відвідування дитячих садочків, бо це насамперед в інтересах дітей, які дуже потребують спілкування, комунікації та соціальної адаптації особливо в цей складний нинішній час, — підсумував Андрій Найда.

Як повідомляли “Вікна”, про можливість оптимізації роботи дитячих садочків на зимовий період говорили на бюджетних слуханнях перед новим роком.

Зокрема, мова йшла про те, що цього навчального року кількість дітей у дитячих садочках суттєво зменшилася: минулого року було 2300, зараз — 1800. Окрім того, останнім часом дитячі садочки відвідують 50-60% дітей, у селах відвідуваність ще менша. Тож було запропоновано з метою економії коштів у зимовий період об’єднати дитячі садочки: щоб їх працювало менше, а дітей було більше. Управлінню освіти дали доручення вивчити можливість такої оптимізації.

Між тим, як ішлося на слуханнях, такі рішення можуть викликати обурення з боку батьків: їм доведеться водити дітей у інші заклади, а діти, відповідно, матимуть проблеми з адаптацією у новому колективі і з новими вихователями. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни