У Калуші збирають підписи під петицією про онлайн-моніторинг якості атмосферного повітря

5 квітня на офіційному сайті Калуської міської ради розпочався збір підписів під петицією «Забезпечення незалежного цілодобового онлайн-моніторингу для контролю стану атмосферного повітря щодо шкідливих викидів промислових об’єктів у Калуській ОТГ». 06 Квітня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 382 Ілюстроване фото. Треба щоб підписами підтримали петицію щонайменше 150 людей Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Автором ініціативи є Ільків Світлана Федорівна, інформують “Вікна”.

«Оскільки у Калуській та сусідніх ОТГ не лише вже присутні на даний час підприємства – джерела викидів в атмосферне повітря, але і в майбутньому плануються відкриватися нові, та немає незалежної перевірки очищення ними викидів, є потреба встановити та обслуговувати сертифіковане обладнання для вимірювання вмісту небезпечних компонентів в атмосферному повітрі. А саме тих компонентів, які можуть викидати в атмосферу ці підприємства і які мали б фільтруватись тими підприємствами.

Обладнання з усіма відповідними датчиками розмістити в кількох місцях: як у самому Калуші, так і на межах санітарних зон підприємств. Датчики потрібні на усі потенційно небезпечні викиди.

Забезпечити цілодобовий онлайн-моніторинг, доступний будь-якій бажаючій людині.

Інформацію про дані моніторингу якості повітря поблизу промислових об’єктів оперативно передавати в відповідні державні органи.

Таке рішення може значно посилити контроль за забрудненням повітря та покращити його стан в нашій ОТГ, оскільки саме тут є промисловий майданчик і можуть заходити нові підприємства із шкідливими викидами, а щодо існуючих об’єктів незалежного громадського контролю теж немає. А мешканці ОТГ мають право на чисте повітря і знати чим вони дихають, зважаючи на поширення і стан онкологічних та інших захворювань в нашому районі», — пише калушанка у петиції.

Для того, щоб міська влада розглянула петицію по суті, необхідно, щоб впродовж 90 днів її своїми підписами підтримали щонайменше 150 людей.

Це не перша петиція щодо запровадження постійного спостереження за якістю атмосферного повітря у Калуші.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року  Леся Мироненко подала петицію «Встановлення датчиків вимірювання шкідливих викидів та онлайн моніторинг в межах міста Калуша», яка зібрала 155 підписів. Тоді відповідь міської влади звелася до того, що питання вивчається, що представники виконавчої влади міста провели зустріч з представником компанії «Інтернет речей Україна», під час якої досягнуто домовленості щодо надання цією компанією Калуській міській раді комерційної пропозиції про вартість встановлення та обслуговування датчиків онлайн моніторингу якості атмосферного повітря.

«Після вивчення пропозиції на розгляд сесії міської ради буде винесено питання про закладення в бюджеті міста на наступний рік коштів на придбання та обслуговування такої системи», — повідомила тоді влада.

Однак до реальних кроків справа так і не дійшла.

Треба сказати, що такий інструмент впливу на владу як електронні петиції мешканці Калуської громади використовують дедалі рідше. Імовірною причиною є те, що ініціативи підтримані громадою частіше отримують формальні відписки, а не реальні рішення.

Остання петиція на сайті Калуської міської ради була оприлюднена десять місяців тому, у червні 2022 року (щодо заборони отримання українського громадянства громадянами країни-агресорки, за винятком осіб, що захищають Незалежність України), яка отримала лише два підписи на свою підтримку.

Остання петиція, яка була підтримана громадою і набрала 150 підписів, причому всього за 10 днів — про перейменування вулиці Пушкіна у вулицю Братів Бутусіних, була зареєстрована на початку травня минулого року. Тоді, нагадаємо, міська влада відповіла, що в Єдиній системі місцевих петицій триває збір підписів по ще трьох пропозиціях щодо перейменування вулиці Пушкіна (щоправда, у підсумку жодна з них за 90 днів не набрала мінімальних 150 підписів. — Авт.). Також тоді повідомили, що пропозиція про перейменування вулиці Пушкіна на вулицю братів Бутусіних буде включена у подання Калуській міській раді, а депутатський корпус прийматиме рішення з врахуванням узагальнених зауважень і пропозицій, які надійдуть під час громадського обговорення.

Зараз якраз триває перейменування вулиць, однак варіант перейменування вул. Пушкіна на вул. Братів Бутусіних не розглядають.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни