У Калуші запустили ліфт, який не працював 15 років. Хто буде платити?

П’ятнадцять років без ліфта і нормального коридорного освітлення змушені були жити мешканці третього під’їзду будинку на вул. Сівецька, 4. Днями люди отримали омріяні зручності. 01 Серпня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 635 Ілюстроване фото. У будинку на вулиці Сівецькій нарешті запустили ліфт Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє Калуська міська рада, інформують «Вікна».

«Забудовник, який добудував до будинку цей під’їзд ще у 90-х роках, збанкрутував. Ліфт встановили, але не ввели в експлуатацію. Тому підйомник не працював жодного дня. Фактично, увесь цей час люди оббивали із проблемою пороги владних інстанцій», — розповідає начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак.

Посадовці неодноразово зустрічалися із мешканцями будинку. Для того, щоб запустити ліфт, потрібно було виробити технічну документацію. Цим має займатися юридична особа — ОСББ чи компанія-управитель. Не могли дійти згоди щодо того, хто здійснюватиме управління будинком: ОСББ на один під’їзд створити не можна. Вихід знайшли, передавши цю частину будинку в обслуговування управляючій компанії «Теплодім».

Два місяці компанія працювала над тим, щоб у під’їзді були нормальні умови.

«Ми навели лад із документацією, уклали договір на обслуговування ліфта. Було здійснено експертизу підйомника. Ми встановили новий лічильник, замінили кабелі і решту несправних деталей. Зараз ліфт повністю справний. Уже тиждень ним користуються мешканці під’їзду. Також облаштували у під’їзді сучасне коридорне освітлення: встановили енергоощадні лампи і датчики руху», — розповідає директор УК «Теплодім» Василь Фурда

Витрати першочергово взяла на себе управляюча компанія. Після здійснення розрахунків питання оплати вирішуватимуть колегіально, залучивши мешканців, йдеться у повідомленні.

Як Василь Фурда повідомив «Вікнам», інші два під’їзди будинку на вул. Сівецькій, 4 обслуговував спочатку ЖЕО, а зараз — інша управляюча компанія. Третій під’їзд прибували згодом, його не обслуговував ЖЕО, а управитель з’явився лише кілька місяців тому, у зв’язку з необхідністю упорядкувати документацію та нарешті запустити ліфт. За словами керівника компанії «Теплодім» ремонт ліфта коштував орієнтовано 100 тис. гривень. Ці кошти мешканці мають повернути управителю. Зокрема питання оплати буде вирішуватися на зборах з мешканцями, які планує організувати управляюча компанія.

В Калуші затверджено програму фінансування капітальних ремонтів у будинках, які обслуговують управляючі компанії, з бюджету громади. Зокрема цього року кошти програми вже розподілили на капітальний ремонт восьми ліфтів, нерозподіленими на капремонт ліфтів залишається близько 791 тис. гривень. Нагадаємо, з бюджету виділяють 95% коштів для капремонту ліфта, 5% — частка мешканців. Однак у переліку цьогорічних ремонтів ліфта у третьому під’їзді на вул. Сівецькій, 4 немає. За словами Тараса Фіцака, цей під’їзд не бере участі у програмі, оскільки стояло завдання запустити ліфт у максимально стислі терміни.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни