У Калуші вшанували пам’ять Героїв Крут

Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата — 29 січня 1918 року — відповідно до указу президента України від 15 січня 2007 року, відзначається як День пам’яті Героїв Крут.

30 Січня,
2022,
14:00
Калуш

Переглядів: 130


Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку розстріляним учням Калуської торгівельної школи

Юні Герої Крут, які 104 роки тому зробили неможливе — на чотири доби зупинили більшовицьку армію. Вони захистили Київ від більшовицької навали, яка чорною свинцевою хмарою сунула на Київ і усунули серйозну загрозу, яка нависла над Батьківщиною. Вони вступили в нерівний бій із добре озброєним супротивником, знаючи, що їх в рази менше, і полягли у кривавій битві. Молоді й зовсім юні українці поклали на вівтар жертовності власне життя заради свободи, національної гідності та незалежності Української держави.

На знак вшанування 104-ої річниці бою під Крутами сьогодні на площі Героїв відбувся реквієм «Скорботні сторінки». Розпочали захід звучанням Державного Гімну України, інформує сайт Калуської міської ради.

Хвилиною мовчання присутні вшанували невмирущу пам’ять про полеглих героїв Крут. Священнослужителі міста відправили панахиду за полеглими у бою. Вшанувати пам’ять загиблих юнаків зібралися представники влади та громадськості міста.

До слова був запрошений заступник міського голови Богдан Білецький. За його словами, і сьогодні захисники України демонструють спадковість українських військових та являють собою віддзеркалення героїчного минулого Українського народу, вражають своїм патріотизмом, самовідданістю та досвідом.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку розстріляним учням Калуської торгівельної школи.

До акції долучилися голови та члени молодіжних громадських організацій “Українська молодь – Христові”, “Молодий рух”, “ПЛАСТ”, “СУМ”, Молодіжне православне братство, “Молодь в дії”, “Краєзнавчо-туристичний спортивний центр “Аркан стихій”, “Спілка католицької молоді”.

Фото: Ярослав Семенюк

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни