У Калуші власникам рекламних конструкцій дали місяць на виправлення порушень

У разі невиконання цих вимог інформацію передадуть в Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. 06 Травня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 83 У власників рекламних конструкцій є місяць, щоб усунути порушення Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Нагадаємо, розпорядженням міського голови Калуської громади Андрія Найди від 23 лютого цього року «Про проведення інвентаризації спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на території м. Калуша» було створено комісію для проведення інвентаризації спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на території міста. Комісії мала провести інвентаризацію до 1 травня 2023 року.

За підсумками інвентаризації управлінню архітектури та містобудування було доручено підготувати на розгляд виконавчого комітету міської ради перелік спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, які встановлені з порушенням Правил розміщення зовнішньої реклами на території Калуської міської територіальної громади, інформують “Вікна”.

5 травня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили інформацію про проведену роботу з інвентаризації спеціальних конструкцій зовнішньої реклами.

Зазначено, що комісією проведено інвентаризацію тимчасових та стаціонарних рекламних засобів (біг-бордів, вивісок, банерів, сіті-лайтів, кронштейнів, штендерів), які встановлені на території міста Калуша.

«В ході проведення інвентаризації членами комісії виявлено, що розповсюджувачі зовнішньої реклами не дотримуються вимог законодавства щодо розміщення рекламних конструкцій, а саме:

більшість рекламних засобів не забезпечені маркуванням (або інформація на таблиці не відповідає дійсності) із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії, що унеможливлює ідентифікувати власника рекламного засобу;

площа поверхні вивіски чи таблички перевищує  3 квадранті метри, вивіски на будівлях або спорудах часто розміщені вище першого поверху;

виявлено рекламні конструкції, що розміщуються на електроопорах, що суперечить ч.7 ст.8 ЗУ «Про рекламу» (розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється)», – повідомляє влада.

За результатами інвентаризації сформовано два переліки рекламних конструкцій: таких, що  розміщені відповідно до виданих дозволів, та таких, які розміщені без дозволів.

Розміщення зовнішньої реклами на території Калуської міської територіальної громади проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчим комітетом міської ради, -— нагадують у повідомленні. Для отримання такого дозволу потрібно подавати заяву у Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради.

«Враховуючи вищевикладене просимо розповсюджувачів зовнішньої реклами привести рекламні засоби у відповідність до вимог Типових правил розміщення зовнішньої реклами, Правил розміщення зовнішньої реклами на території Калуської міської територіальної громади (отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, забезпечити рекламні засоби маркуванням) до 02.06.2023 року.

У разі невиконання цих вимог робочим органом буде подано інформацію в Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, як спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів», – попереджає влада.

Нагадаємо також, раніше у Калуші вже проводили інвентаризацію рекламних конструкцій. Наприклад, у 2016 році за результатами перевірки, яку теж проводила спеціально створена робоча група, виконком прийняв рішення про демонтаж 47 таких конструкцій, які встановили з порушеннями.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни