У Калуші вивчають можливість влаштування кільцевих розв’язок на двох перехрестях

Як повідомив офіційний сайт Калуської міської ради, 3 лютого відбулося засідання координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. Під час засідання було розглянуто дев’ять питань, зокрема: встановлення обмежувачів руху транспортних засобів, дорожніх знаків та інші.

04 Лютого,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 153


У міській раді ще не визначили, що краще встановити на цих перехрестях.

«Ще одне питання: влаштування транспортних розв’язок (кілець) на перехрестях вул. Пушкіна — вул. Січових Стрільців  — вул. Євшана та вул. Євшана —  вул. Помаранчевої Революції –  майдан А. Шептицького —  бульвар Незалежності, розглядалося відповідно до протокольного доручення міського голови від 26 січня 2022 року. Для його вивчення, з метою напрацювання необхідних пропозицій, було запрошено представника проектної організації “ПРОФГРУППРОЕКТ”, який відповів на запитання присутніх та надав рекомендації»,  — йдеться у повідомленні.

Як повідомив «Вікнам»  заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, присутні на засіданні зійшлися на тому, що без проведення досліджень зараз неможливо стверджувати що краще: кільцева розв’язка чи світлофор. Для цього потрібно вивчати обидва варіанти, зокрема враховувати потік автомобілів на кожному з перехресть  та мати їхні приблизні  кошториси.  Тож вирішили, що почнуть з одного перехрестя — вул. Євшана  —  вул. Помаранчевої Революції  — майдан А. Шептицького —  бульвар Незалежності, а координаційна рада клопотатиме перед міською радою про виділення 30 тис. гривень на проведення таких  досліджень та напрацювання чітких рекомендацій.

За словами Тараса Фіцака, влаштування однієї кільцевої розв’язки коштуватиме від 3 до 6 млн гривень. Причому велике кільце на кожному з перехресть зробити  скоріш за все не вийде (для цього потрібно  зачепити тротуари, зелені зони, опори вуличного освітлення  тощо). Крім того, потрібно буде змінити організацію дорожнього руху. Є інший, дешевший для бюджету  варіант, — провести модифікацію світлофорів та по новому їх налаштувати, щоб мінімізувати ризики аварій.  Подальші рішення міська влада прийматиме виходячи з пропозицій проектантів.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни