У Калуші виділили кошти на техніку для комунальних підприємств — лише на найнеобхідніше

З включеного до програми переліку спецтехніки і обладнання комунальні підприємства «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія» мають вибрати найнеобхідніше — на 10 млн гривень кожне. 15 Квітня, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 665 Поки що «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія» не зможуть купити нову техніку Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

11 квітня Калуська міська рада внесла зміни до Програми здійснення внесків до статутних капіталів комунальних підприємств на 2023 рік.

Ця програма була затверджена у листопаді минулого року з бюджетом близько 32 млн гривень. Кошти було розподілено між чотирма комунальними підприємствами, в основному на техніку. А саме для КП «Калушавтодор» було передбачено понад 10 млн гривень, для КП «Ритуальна служба»  – 850 тис. гривень, для КП «Міськсвітло» — 900 тис. гривень і для КП «Калуська енергетична Компанія»  — понад 20 млн гривень, інформують “Вікна”.

Бюджет програми збільшували двічі, спочатку на 20,2 млн гривень (кошти передбачали для КП «Водотеплосервіс» на погашення кредиту), а згодом ще на 2,2 млн гривень, відтак бюджет програми внесків до статутних капіталів комунальних підприємств перевищив 54,4 млн гривень.

На сесії 11 квітня фінансування програми навпаки зменшили на понад 3,5 млн гривень і зараз воно становить 50,9 млн гривень. В останній редакції програми суми для КП «Міськсвітло», «Водотеплосервіс» і «Ритуальна служба» не змінилися, для КП «Калушавтодор» передбачено 16,2 млн гривень, а для КП «Калуська енергетична Компанія» — понад 12,7 млн гривень.

Як йшлося на сесії, з включеного до програми переліку спецтехніки і обладнання комунальні підприємства «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія» мають вибрати найнеобхідніше — на 10 млн гривень кожне.

У переліку найбільш нагальних потреб першого комунального підприємства — трактори, причепи, коток, навантажувач, бензопили тощо, другого — капремонт аварійних ділянок господарсько-побутової каналізації, придбання станції знезараження, запірної арматури, обладнання для спаювання пластмасових труб, мініекскаватора тощо.

Однак поки що «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія» не зможуть купити техніку на 10 млн гривень.

Нагадаємо, при формуванні бюджету Калуської громади на 2023 рік кошти на програму внесків до статутних капіталів комунальних підприємств не були передбачені. З вільного залишку бюджетних коштів, який склався на початок року, для «Калуської енергетичної Компанії» виділили близько 5,5 млн гривень, а для «Калушавтодору» — близько 4,4 млн гривень. Кошти на внески до статутних капіталів інших комунальних підприємств у бюджеті не передбачені.

Нагадаємо, програма здійснення Калуською міською радою внесків до статутних капіталів комунальних підприємств на 2022 рік також спочатку мала бюджет майже 32 млн гривень, з яких майже половину — понад 15,8 млн гривень — планували виділити комунальному підприємству «Водотеплосервіс» для погашення кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Згодом депутати вилучили фінансування на погашення кредиту та урізали заплановані внески до статутних капіталів інших комунальних підприємств.  У підсумку бюджет програми внесків до статутних капіталів комунальних підприємств торік склав близько 13,6 млн гривень, а використали близько 10,8 млн гривень. Зокрема, за програмою виділяли кошти на закупівлю дизельних генераторів, спецтехніки, котлів для реконструкції газових котелень тощо.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни