У Калуші відбувся літературний спомин пам’яті Ростислава Михайловського

У бібліотечній кав’ярні центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відбувся літературний спомин «Зустріч у Храмі слова». 15 Травня, 2022, 14:00 Калуш Переглядів: 128 Ростислав Михайловський був обдарованою особистістю

Захід був приурочений 65-ій річниці від дня народження Ростислава Михайловського — калуського літератора, члена Національної спілки журналістів України, члена Національної спілки краєзнавців України, новеліста, поета, пісняра, автора більше десяти книжок літературно-художнього та історично-дослідницького характеру, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську центральну бібліотеку ім. Тараса Шевченка

У творчому арсеналі літератора Ростислава Михайловського — близько десяти виданих книжок. Це поетичні збірки «На жорнах часу», «Перехрестя семи вітрів», «Ти для всього світу – таємниця», «Дорога до храму слова», збірка пісень (у співавторстві з Сергієм Андрущаком) «Калуш весняний», спортивні хроніки «Підгорецький футбол: погляд з минулого в майбутнє», «Від «Сокола-Батька» до «Фортуни», «Історія негівського футболу», краєзнавчі дослідження «Негівці – історія жива»,  «Негівська церква Воздвиження Чесного й Животворного Хреста», книжка для дітей «Легенди старого міста» до 580-ї річниці міста Калуша, яку автор, на превеликий жаль, уже не побачив. Також у стадії підготовки до друку була його остання поетично-прозова збірка «Серце рідного дому».

Народився Ростислав Михайловський 10 травня 1957 року. Понад 35 років Ростислав Михайловський працював вчителем української мови і літератури. Зокрема, понад 25 років пропрацював у ЗОШ №6.

Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. В. Стефаника (1983). Працював вчителем на Львівщині. У 1985- 1990 рр. – викладачем української мови та літератури у Калуському ПТУ №6. З 1990 року –у ЗОШ №6 м. Калуша.

Село Негівці, у якому проживав змалку і вважав своєю вітцівщиною, не є його місцем народження: на світ з’явився в Заполяр’ї, в російському місті Норільську, куди були виселені в час української партизанки його батьки. Із їх розмов і спогадів, з домашнього виховання, треба думати, й постав той високий патріотичний дух, що повсякчас керував його помислами.

Ростислав Михайловський був обдарованою особистістю, з різнобічними нахилами: газетна, радіо- й тележурналістика, поезія й проза, спортивні захоплення й музично-пісенні уподобання. На жаль, ще дуже багато він так і не встиг зробити, хоча сподівався компенсувати все на заслуженому відпочинку. Серце відомого калушанина перестало битися 17 червня 2017 року.

Модераторкою заходу була Оксана Тебешевська — літераторка, заслужений вчитель України, членкиня Національної спілки письменників України, депутатка обласної ради. Добрими, щирими спогадами про Ростислава Михайловського поділилися присутні на зустрічі калуські літератори Петро Шевчук, Дмитро Іванців, Іван Ткачик, Олеся Франко, Богдан Сімків.

Працівники бібліотеки підготували відеосюжет, у якому присутні мали можливість почути розповідь Ростислава Михайловського про себе та про калуський футбол.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни