У Калуші відбувся круглий стіл на тему української державності

28 липня в День хрещення Київської Русі та День української державності в центральній бібліотеці ім. Т Шевченка відбувся круглий стіл «Українська державність: витоки, традиції та перспективи». 29 Липня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 109 День української державності відзначають другий рік поспіль. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

28 липня, українці вдруге відзначають День державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську центральну бібліотеку імені Тараса Шевченка.

Це доволі «молоде» свято невипадково співпадає з Днем хрещення Київської Русі, від якого минуло вже 1035 років. Свято Української Державності започаткував президент Володимир Зеленський під час урочистих заходів до 30-ї річниці Незалежності України, а вперше його відзначили минулого року. Визначальною є дата святкування – 28 липня, адже цього дня також відзначається День хрещення Київської Русі, який так само співпадає з церковним Днем вшанування пам’яті рівноапостольного Князя Володимира Великого. Саме в цьому співпадінні криється сенс Дня Державності.

У свята є свій символ – це чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Цей символ спростовує міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком князя Володимира Великого, за якого хрестилася Київська Русь.

Модератором круглого столу в Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка був головний спеціаліст Калуського міськрайонного суду, викладач Калуського коледжу економіки і права та інформаційних технологій Олег Ониськів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни