У Калуші відбувся 5 шаховий турнір пам’яті чемпіонки світу Галини Шляхтич

У Калуші відбувся 5-й турнір з шахів серед юнаків та дівчат пам’яті чемпіонки світу 2004 року серед жінок Галини Шляхтич. 23 Березня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 202 Галина Шляхтич на світовому чемпіонаті 2006 року. Фото з сімейного архіву Галини Шляхтич, kalushnews.city Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

З нагоди 50-річчя з дня народження багаторазової чемпіонки області, чемпіонки України, чемпіонки Європи і чемпіонки світу серед жінок з обмеженою опорно-руховою системою Галини Шляхтич в закладі позашкільної освіти «Кімната школяра» Калуської міської ради відбувся турнір з шахів. Всі присутні вшанували пам’ять про легендарну шахістку хвилиною мовчання, інформують “Вікна”.

Керівниця гуртка «Шахи» Галина Шевчук ознайомила всіх з біографією славетної чемпіонки.

Галина Шляхтич народилась в Калуші  6 березня 1973 року. Пішла в перший клас ЗОШ №4 — тоді восьмирічної школи, а згодом продовжила навчання в ЗОШ №10. Після закінчення школи поступила і закінчила Львівський інститут фізичної культури та спорту за спеціалізацією тренер з шахів. Працювала тренером з шахів в ДЮСШ Калуша. На жаль, страшна  хвороба «розсіяний склероз судин мозку» прогресувала, але Галя не здавалась: вона їздила на різноманітні змагання в супроводі батька і прославляла наше місто, область, Україну. Ставати чемпіонкою їй допомагали: перший тренер Ярослав Шевчук, Іван Литвинець, Йосип Лудчак, Володимир Стефанишин, Володимир Коцан та  Богдан Долинчук, який отримав звання заслуженого тренера України.

Померла Галина Шляхтич 12 жовтня 2017 року.

2 грудня 2017 року відбувся перший турнір пам’яті відомої шахістки. Започаткувала і допомагала організовувати турніри голова Калуської міськрайонної організації інвалідів Олена Білоус.

У п’ятому турнірі з шахів серед юнаків та дівчат пам’яті чемпіонки світу серед жінок Галини Шляхтич взяли участь 26 учнів «Кімнати школяра» Калуської міської ради.

Серед володарів І II розрядів чемпіоном став Сергій Краюхін, учень 7-Г класу ліцею №10, який був нагороджений кубком і грамотою. Перше місце здобула Вероніка Журба, учениця 8-А класу ліцею імені Дмитра Бахматюка, друге  — Антон Кохан,  учень 11-В класу ліцею № 7, третє місце — Олексій Гриців, учень 8-Б класу ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Переможці були нагороджені грамотами, медалями та призами.

Серед учнів з третім спортивним розрядом перше місце здобув Іван Кобута,  учень 5-Г класу ліцею № 10, друге місце — Михайло Кузовков, учень 7-А класу ліцею імені Дмитра Бахматюка, третє місце — Святослав Лесів, учень 3-В класу ліцею № 6. Усі призери нагороджені медалями та грамотами.

— Будемо сподіватись, що турніри пам’яті чемпіонки Галини Шляхтич нагадуватимуть учням, що ми маємо пам’ятати наших видатних людей і пишатись ними, не забувати, поважати та вшановувати їхні імена, бо вони вклали багато сили, труду, знань в  Україні, — зазначила керівниця гуртка «Шахи» «Кімнати школяра» Галина Шевчук.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни