У Калуші від централізованого теплопостачання планують відключити ще два житлові будинки

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення «Про відключення окремих багатоквартирних будинків від централізованого теплопостачання». Йдеться про два багатоквартирні житлові будинки, які опалюють від Калуської ТЕЦ – за адресами вул. Січових Стрільців, 1 та вул. Б. Хмельницького, 36. 27 Вересня, 2022, 10:00 Калуш Переглядів: 152 На виплату компенсацій власникам 12-ти квартир потрібно всього 86 тис. гривень

У разі позитивного рішення міської ради мешканцям цих будинків, які користувалися послугою централізованого теплопостачання станом на 1 квітня цього року (тобто на кінець останнього опалювального сезону),  виплатять одноразові матеріальні допомоги для переходу на індивідуальне опалення, інформують “Вікна”

Нагадаємо, цього року міська рада затвердила схему оптимізації системи теплопостачання від квартальних котелень комунального підприємства «Калуська енергетична компанія» та відповідно до неї прийняла рішення про відключення від централізованого теплопостачання одразу 57 багатоквартирних житлових будинків. Споживачі, які тут проживають і користувалися послугою станом на 1 квітня 2022 року можуть отримати допомогу з міського бюджету для переходу на індивідуальне опалення – це 1399 калушан, на виплати їм заклали 8,5 млн гривень. Станом на середину вересня половині допомогу вже виділили. Однак оптимізація не зачіпає будинки, які оплюються від ТЕЦ. У будинках на вул. С. Стрільців, 1 та Б. Хмельницького, 36 створено ОСББ і як виявилося, саме співвласники цих будинків є ініціаторами відмови від центрального опалення.

Голова ОСББ будинку на вул. Січових Стрільців, 1 Ярослав Косар повідомив, що в опалювальному сезоні 2020-2021 років у 90-квартирному будинку на центральному опаленні було 14 квартир. Підготовка до опалювального сезону будинкових мереж щороку дорого обходилася ОСББ – від 10 тис. гривень. Такі кошти, за словами Ярослава Косара, для ОСББ є суттєвими, щоб їх акумулювати потрібно 8-9 місяців. До того ж у будинку є інші нагальні потреби, на які ресурсу вже не вистачало. Відтак минулого року провели збори співвласників і 75% підтримали ідею відключення будинку від центрального опалення. На той час від послуги відмовилися ще дві квартири, тож залишалося 12 споживачів. Відповідна заява була подана міській владі, проте торік підтримки не отримали. Зокрема було вказано на те, що у бюджеті немає коштів на виплату допомоги, що відсутня схема теплопостачання тощо. Вже цього року, мешканці продовжили відмовлятися від центрального опалення, спочатку це були 5 квартир. У липні, за словами Ярослава Косара, відбулася зустріч з представниками Калуської ТЕЦ – людям надали розрахунки, структуру тарифу і повідомили про подорожчання опалення на 161,2%. Тож заяви про відмову від центрального опалення подали або повідомили про намір подати власники решти семи квартир. Відповідно жодних перепон для відключення будинку немає. ОСББ підрахувало, що на виплату компенсацій власникам 12-ти квартир потрібно всього 86 тис. гривень – в рамках цьогорічних виплат сума несуттєва.

Схожа ситуація і в будинку на вул. Б. Хмельницького, 36. Тут на центральному опаленні також невелика, в межах 20%,  кількість квартир, з них власники всього двох не подали заяви про відмову від центрального опалення, причому вони в різних під’їздах. Мережі у будинку вимагають ремонту та значних і невиправданих витрат. Крім того, на зборах ОСББ дві третини співвласників висловилися за відключення будинку від центрального опалення. 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни