У Калуші триває запис в добровольче формування тероборони

Запис в добровольче формування Калуської територіальної громади проводиться за адресою: вул. Січинського, 7 м. Калуш з 10.00 до 15.00 щоденно. 22 Червня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 356 Ілюстративне фото. Консультацію з питань вступу до лав тероборони можна отримати за телефоном: 096 612 6851 Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Консультацію з питань вступу до лав те оборони, умов контракту, графіків навчань тощо можна отримати за телефоном: 096 612 6851. Усіх небайдужих і патріотично налаштованих мешканців громади вступати у ряди добровольчого формування для захисту миру і спокою на рідній землі, повідомляє Калуська міська рада, інформують “Вікна”

Хто може бути зарахований до лав добровольчого формування?

Членом добровольчого формування Калуської міської територіальної громади може стати мешканець громади віком від 18 років (чоловіки й жінки, зокрема – студенти, пенсіонери, зайняті на основному місці роботи, безробітні, ті, що на військовому обліку, і ті, які не числяться на ньому, обмежено придатні та інші – головне, ті, які мають бажання в разі потреби стати на захист нашої громади.)

Умовами для зарахування у добровольче формування – проходження медичного огляду для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи за формою 127/о, професійного та психологічного відбору (перевірки) і укладений контракт добровольця територіальної оборони за формою, що затверджена наказом Міноборони «Про затвердження форми контракту добровольця територіальної оборони та посвідчення добровольця територіальної оборони» від 07.03.2022 № 84 (за активним посиланням).

При цьому звертаємо увагу на те, що відповідно чинного законодавства термін контракту становить 3 роки.

Однак, контракт може бути достроково припинено (розірвано) з ініціативи командира ДФГ або добровольця. Як вибудовуються трудові відносини члена добровольчого формування з роботодавцем? У цьому випадку на працівника, який вступив до лав добровольчого формування тероборони, поширюються гарантії, що встановлено статтею 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зокрема, за працівниками, які в робочий час виконують державні чи громадські обов’язки, зберігають місце роботи та посаду (ч. 1 ст. 119 КЗпП). Служба в добровольчому формуванні тероборони може передбачати не постійне, а періодичне залучення працівника до виконання державних чи громадських обов’язків. Тому в кожному конкретному випадку роботодавець має враховувати:

  • рівень залучення працівника до участі в заходах добровольчого формування тероборони;
  • кількість робочого часу, який працівник витрачає на участь в добровольчому формуванні тероборони;
  • чи може працівник, що вступив до добровольчого формування тероборони ефективно виконувати обов’язки за трудовим договором.

Якщо працівник виконує завдання добровольчого формування тероборони не повний робочий день, за основним місцем роботи він отримує середньогодинну зарплату.

Про те, що працівник відсутній на роботі у зв’язку з виконанням завдань добровольчого формування тероборони, командир добровольчого формування надає відповідний документ про час виконання обов’язків тероборонця. Чи звільняє членство в добровольчому формуванні від строкової служби та мобілізації?

Членство у формуванні не звільняє  від обов’язку проходження строкової служби, мобілізації, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період. Соціальний і правовий захист членів добровольчого формування тероборони Члени добровольчого формування територіальної оборони під час виконання вищевказаних завдань, а також під час участі у заходах підготовки добровольчих формувань, користується усіма правами та гарантіями соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни