У Калуші створили комісію для запобігання спалахам небезпечних хвороб тварин

5 травня на позачерговому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради прийняли рішення про створення при виконкомі місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. 06 Травня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 60 Ілюстроване фото. До особливо небезпечних карантинних хвороб належать африканська чума свиней, сибірка, чума Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зазначено, що комісію створили беручи до уваги лист Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від 24 березня цього року “з метою здійснення оперативного контролю, керівництва та координації діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб незалежно від форми власності щодо запобігання спалахам особливо небезпечних хвороб, включених до списку Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (далі – інфекційні хвороби), інвазійних хвороб і масовим отруєнням тварин та їх ліквідації в межах Калуської міської територіальної громади”, інформують “Вікна”.

Очолив комісію міський голова Андрій Найда, першим заступником голови комісії є заступниця міського голови Наталія Кінаш, заступником — начальник Калуського міського відділу Держпродспоживслужби Юрій Угера. У складі комісії –— представники міської виконавчої влади, Держпродспоживслужби, поліції, ветеринарної медицини тощо.

Визначено основні завдання комісії. Це здійснення оперативного контролю за проведенням заходів щодо профілактики інфекційних, інвазійних хвороб тварин, зоонозів та масових отруєнь тварин, за проведенням протиепізоотичних заходів з метою недопущення занесення на територію Калуської громади збудників хвороб тварин, за дотриманням вимог під час застосування ветеринарно-санітарних заходів, спрямованих на захист людей і охорону навколишнього природного середовища. Також комісія має надавати допомогу підприємствам, установам і організаціям у проведенні протиепізоотичних заходів.

Комісію наділили і повноваженнями. Зокрема, вона має право проводити інспектування на підприємствах, в установах та організаціях, вирішувати питання про забій і умертвіння тварин (у разі виявлення заразних хвороб тварин), а також про вилучення з обігу, знезараження, переробку або інше використання продуктів і сировини тваринного та рослинного походження, визнаних не придатними для використання. Також комісія  може забороняти або обмежувати переміщення в межах або за межі неблагополучного пункту (зони захисту чи буферної зони) у разі підозри щодо наявності хвороби тварин, будь-яких тварин, кормів, продуктів тваринного та рослинного походження тощо, забороняти експлуатацію підприємств з переробки та зберігання продуктів тваринного походження (у разі виявлення на таких підприємствах інфекційних, інвазійних хвороб тварин або незадовільного ветеринарно-санітарного стану) тощо. Комісія уповноважена приймати рішення щодо відшкодування майнової шкоди внаслідок запровадження карантинних заходів.

Зазначено, що засідання комісії мають проводитися як мінімум двічі на рік. А у разі виникнення підозри щодо спалаху хвороби тварин,засідання проводиться за поданням головного державного ветеринарного інспектора протягом 48 годин після прийняття розпорядження про застосування карантинних обмежень.

До особливо небезпечних карантинних хвороб тварин належать зокрема африканська чума свиней, сибірка, чума, ящур тощо. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни