У Калуші, схоже, визначилися з місцем розташування нового кладовища

11 січня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради «Про надання дозволу на розроблення детального плану території для розміщення кладовища в районі вул. Промислова в м. Калуш (за межами населеного пункту) Івано-Франківської області». 12 Січня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 632 Ілюстроване фото. Орієнтовна площа нового кладовища становить 22 гектари Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зазначено, що з клопотанням для надання такого дозволу до міської ради звернулося комунальне підприємство «Ритуальна служба», інформують “Вікна”.

За проєктом рішення, орієнтовна площа земельної ділянки в районі вулиці Промислової, яку готуватимуть для розміщення кладовища, становить 22 гектари. Замовником розроблення проєкту детального плану території буде виконавчий комітет Калуської міської ради, профінансують роботу з міського бюджету (або інших джерел, не заборонених законом).

Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року міська влада повідомила про нараду щодо розширення міського кладовища. Зокрема йшлося про необхідність відведення нових ділянок під поховання на кладовищі на Височанці та потребу у формуванні земельної ділянки під нове кладовище площею як мінімум 15 га — це дозволить розв’язати питання поховань на найближче десятиліття.

Робота з розширення кладовища триває. Раніше через брак місця для поховання на кладовищі міська рада розробила проєкт детального планування території для його розширення на загальну площу близько 3,35 га. На початку 2022 року для розширення кладовища було виділено близько 1,3 га землі. Це рішення розв’язало проблему тимчасово: близько половини площі вже зайняті похованнями і є нагальна потреба у подальшому збільшенні площі кладовища.

Наступний, другий етап розширення кладовища — на площу приблизно 1,5 га — планують реалізувати у 2023 році. Вона включає близько 0,5 га приватних земельних ділянок, які використовують для садівництва. Рішення про їхній викуп для суспільних потреб прийняли у вересні минулого  року. Можливий ще один, третій, етап розширення кладовища на Височанці, — також приблизно на 1,5 га. На цій території є дачні будиночки, які теж потрібно буде оцінити та компенсувати їхню вартість власникам.

В цілому можливості розширення кладовища на Височанці є обмеженими.

Проєктом Генплану визначено місце для розташування нового кладовища – на виїзді з Калуша у напрямку Кропивника, якраз в районі вулиці Промислової. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни