У Калуші розпочалося рейтингове голосування за нову назву вулиці Чайковського

Опитування розпочалося у соціальній мережі facebook на сторінці групи міської ради «Детектор. Калуш» 9 січня. 10 Січня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 336 Краєзнавці пропонують надати вулиці ім’я підпільниці Юлії Ганущак

Правила рейтингового опитування залишаються однаковими для всіх вулиць:

  1. Першою в списку опитувальника йде пропозиція від краєзнавців та науковців.
  2. Інші варіанти, які раніше надійшли через петиції та звернення, будуть подані в алфавітному порядку. Щодо вул. Чайковського, то петицій та звернень не було.
  3. В кожному опитувальнику відкрита опція для подання інших пропозицій від користувачів facebook.
  4. Термін голосування — один тиждень з дня опублікування.

Перша пропозиція нової назви вул. Чайковського — вул. Юлії Ганущак (підпільниця ОУН-УПА, розвідниця, зв’язкова. Лицарка Бронзового Хреста Заслуги (1945). Після закінчення Дрогобицької гімназії вирішила реалізувати себе на педагогічній ниві. Працювала вихователькою у приватних садочках Калуша. У 1936-1937 роках пройшла однорічний курс навчання у Львівській вищій торговельній школі. Була секретаркою просвітницького товариства «Відродження» в Калуші. Організовувала юнацькі гуртки від «Союзу українок» і «Рідної школи» в селах Мостище, Болохів, Бережниця, Збора, Верхня в Калуському повіті.  З вересня 1939 року вчителювала у с. Верхня, потім — у с. Мостище, інформують “Вікна”.

У педагогічному середовищі з’явилися сексоти, на думку яких Юлія Ганущак не досить старанно дотримувалася нових навчальних програм. Через це потрапила в поле зору чекістів, які двічі викликали її на допит. Відтоді, з лютого 1941 р., перейшла у підпілля. Переховувалася в селах Верхня, Нова Верхня, Мостище Калуського району. З весни 1941 року — в ОУН. З весни 1943 року до лютого 1944-го була провідницею жіночої сітки Калуського окружного проводу, потім —  жіночої сітки та референтури Українського Червоного Хреста Станіславівського обласного проводу ОУН. Від січня 1945 р.оку стала першим референтом УЧХ новоствореного Дрогобицького обласного проводу ОУН. До її обов’язків входило: заготівля медикаментів, організація лікування поранених і хворих бійців УПА, облаштування підпільних шпиталів, медичне обслуговування населення в запіллі, організація санітарних вишколів. У співпраці з господарською референтурою ОУН вона організовувала допомогу сім’ям підпільників, збирала продукти й одяг для упівців.

Крім того, організовувала курси пропагандистів і співпрацювала зі Службою безпеки ОУН, для якої дівчата виконували функції зв’язкових і розвідниць. Була арештована чекістами. Військовий трибунал Київської області засудив її до 10 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав. Відбувши ув’язнення. 1956 року повернулася в рідний Довпотів інвалідом І групи. Померла 5 серпня 1997 року на 83 році життя.

Станом на 10 січня за нову назву вул. Чайковського вже проголосували 16 людей. Окрім першого варіанту, додано також варіант вул. Миколи Леонтовича і вул. Мирослава Скорика.

Додати свій голос за перейменування вулиці Чайковського можна за посиланням.

Наступним етапом громадського обговорення щодо перейменування вулиць буде офіційне опитування громади за допомогою електронних консультацій на сайті Калуської міської ради.

Нагадаємо, у Калуші визначили перелік з десяти вулиць, які першочергово підлягають перейменуванню, — це вулиці Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова. По шести вулицях (Пушкіна, Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова та Мендєлєєва) facebook-голосування вже завершилося та визначилися найбільш рейтингові варіанти їхніх нових назв. По решті чотирьох вулицях опитування стартувало 9 січня.

Щодо жодної з вулиць офіційне опитування через сервіс електронних консультацій станом на 10 січня не відкрите.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни