У Калуші пропонують збільшити зарплати вихователів у дитячих садочках

30 березня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутатка Ірина Очкур запропонувала збільшити надбавку за престижність вихователям закладів дошкільної освіти Калуської громади. За словами депутатки, працівники дитячих садочків отримують мінімальні зарплати. Надбавка за престижність – це 5-20% до окладу. 02 Квітня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 136 Ілюстроване фото. Зарплату пропонують збільшити на 15 відсотків. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У Калуській громаді вихователям нараховують  10%, це  500-700 гривень надбавки. У підсумку на руки вихователі отримують близько 5,5 тис. гривень – вижити за таку зарплату зараз неможливо. Ірина Очкур пропонує збільшити надбавку вихователям. Попередньо підрахували, якщо вона зросте до 15%, то у такому разі додаткова потреба у коштах складе близько 1 млн гривень на рік, а якщо до максимальних 20%, то потрібно буде близько 2 млн гривень на рік, інформують “Вікна”.

Як випливає зі звітів про видатки бюджету громади, за січень-лютий поточного року на зарплати в закладах дошкільної освіти витратили в межах 8,3 млн гривень (мінімальна зарплата становить 6700 гривень). Приблизно стільки ж витрачали у 2021 році, щоправда тоді мінімальна заробітна плата становила 6000 гривень, окрім того офіційна інфляція за два роки склала близько 37%. У січні-лютому попереднього 2022 року на зарплати у дошкільній освіті Калуської громади спрямували суттєво більше коштів – близько 8,9 млн гривень, тоді мінімальна зарплата становила 6500 гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни