У Калуші пропонують перейменувати вулицю Пушкіна

12 березня на офіційному сайті Калуської міської ради розпочався збір підписів під петицією «Перейменування вулиці Пушкіна в м. Калуш на вулицю Левка Лук’яненка».

15 Березня,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 2026


Ілюстроване фото. У Калуші активно обговорювали перейменування вулиці Пушкіна у 2016-2017 роках

Петицію подала Христина Івантишин. Станом на ранок 15 березня її пропозицію вже підтримали 14 людей. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд Калуської міської ради, необхідно, щоб її підписали щонайменше 150 мешканців громади. На збір підписів відводиться 90 днів, інформують “Вікна”.

«У зв’язку із нападом РФ на суверенну Україну 24 лютого 2022 року, з огляду на всі звірства та злочини вчинені російською армією проти мирного населення України, є недоцільним називати одну із центральних вулиць міста Калуша іменем одного з росіян. Пропоную перейменувати вулицю О. Пушкіна на вулицю Левка Лук’яненка, відомого борця за волю України, що провів 27 років у в’язниці за ідею самостійної України, автора Акту проголошення незалежності України», — йдеться у петиції.

Український політичний та громадський діяч, письменник, юрист та радянський дисидент Левко Лук’яненко помер у липні 2018 року у віці 89 років. Також він був співзасновником Української Гельсінської Групи, народним депутатом України. Має звання Героя України, є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

Підписати петицію можна за посиланням.

Нагадаємо, у Калуші активно обговорювали перейменування вулиці Пушкіна у 2016-2017 роках. Тоді  було зареєстровано кілька петицій із різними пропозиціями. Щоправда, ідея перейменування вулиці не була підтримана ні калушанами, ні міською владою.

Так, у серпні 2016 року було зареєстровано петицію про перейменування вулиці Пушкіна в честь Івана Мазепи (або іншого видатного українського діяча). Це була одна з перший петицій з початку роботи такого сервісу на сайті міської ради. Петицію підписали 52 людей і вона не потрапила на розгляд міської влади. У січні 2017 року було подано петицію про зміну назви вулиці Пушкіна на вулицю Небесної Сотні, яка зібрала 40 підписів.

Також були і петиції щодо заборони перейменування вулиці Пушкіна. Одна з них була зареєстрована у лютому 2017 року і зібрала 150 підписів (тоді у відповіді міська влада вказала, що питання перейменування вулиці винесуть на громадське обговорення, результати якого міська рада врахує при прийнятті рішення). До речі, на громадських слуханнях, які відбулися у 2017 році, обговорювали перейменування вулиці Пушкіна на вулицю Гетьмана Мазепи та підтримали таку ідею.   

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни