У Калуші преміюють випускників за 200 балів на мультипредметному тесті

25 серпня Калуська міська рада прийняла рішення міськради «Про затвердження положення про преміювання здобувачів освіти, які отримали найвищі результати національного мультипредметного тесту». 27 Серпня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 282 Ілюстроване фото. Виплати складуть від 3000 до 10000 гривень

Премію з міського бюджету тримають  здобувачі освіти Калуської територіальної громади, які у поточному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти у закладах освіти Калуської міської ради, пройшли комп’ютерне онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (українська мова; математика; історія України) за результатами якого отримали найвищий результат 200 балів щонайменше з одного навчального  предмета, інформують “Вікна”.

Одноразову грошову винагороду за найвищі результати, отримані на Національному мультипредметному тесті за рішенням міської ради, виплатять у таких розмірах:

  • 200 балів з трьох предметів — 10000 гривень;
  • 200 балів з двох предметів — 6000 гривень;
  • 200 балів з одного предмета — 3000 гривень.

Вручення премій випускникам закладів загальної середньої освіти Калуської міської ради має здійснюватися міським головою в урочистій обстановці.

Нагадаємо, минулого року Калуська міська рада започаткувала премію випускникам закладів загальної середньої освіти Калуської міської територіальної громади, які отримали найвищий результат із ЗНО — 200 балів. Торік у випускників закладів освіти громади були три найвищі результати на зовнішньому незалежному оцінюванні і відповідно було виплачено три премії по 5000 гривень кожна.

У цілому результат 200 балів за ЗНО є досить рідкісним. Так, у 2019 і 2020 роках у Калуші було всього по одному такому результату. Щоправда, премію тоді ще не виплачували.

Цього року замість ЗНО випускники складали Національний мультипредметний тест — блоки питань з української мови, математики й історії України, за кожен з яких можна отримати максимальних 200 балів — загальний максимум 600 балів. Повідомляли про те, що  цього року  премія за максимальний результат з кожного предмета буде меншою, ніж премія за аналогічний результат на ЗНО, оскільки отримати 200 балів на НМТ значно простіше.

Цього року премію отримають одразу 47 випускників закладів загальної середньої освіти Калуської громади. З них четверо отримали максимальні 600 балів, відповідно їм буде виплачено по 10 тис. гривень, дев’ятеро (раніше повідомляли про сім таких випускників, однак зараз вже є повна інформація) – отримали 200 балів з двох предметів (по 6 тис. гривень) і 34 — 200 балів з одного предмета (по 3 тис. гривень).

Таким чином, якщо торік на преміювання за максимальний результат на ЗНО виплатили 15 тис. гривень, то цього року бюджет преміювання випускників складе 196 тис. гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни