У Калуші покажуть виставу, присвячену пам’яті Олекси Гірника

28 березня о 15.00 у меморіальному музеї «Калуська в’язниця» відбудеться показ вистави «Вогонь безсмертя». 08 Березня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 107 Постановка здійснена за однойменною книгою Василя Бабія у виконанні акторів народного театру «Легенда» Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Постановка здійснена за однойменною книгою Василя Бабія у виконанні акторів народного театру «Легенда». Захід присвячений 111-й річниці від дня народження українського дисидента і нескореного політв’язня Олекси Гірника.

Про це повідомила в соцмережі режисерка Леся Піцик:

«Йому було 66… І до цього подвигу йшов усе життя. Не схибив, не зламався, а доказав, що Україна — не раба Москви, і наш народ ніколи не падає духом», — зазначила Леся Піцик.

Довідка. Олекса Гірник — український дисидент політв’язень, Герой України. 21 січня 1978 року, у переддень 60-ї річниці проголошення самостійності України Центральною Радою вчинив акт самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації України. Інформація про цей вчинок замовчувалася за роки радянської влади.

25 березня 1937 року був засуджений за звинуваченням у державній зраді до п’яти років і трьох місяців в’язниці. Покарання відбував у концтаборі в Березі Картузькій, у львівській тюр­мі «Бригідки», в острогах Кракова і Тарнова. У 1939 р. під час німецького вторгнення до Польщі втік із в’язниці.

17 грудня 1940 рокубув засуджений за ст. 54-10 ч. 1 Кримінального кодексу УРСР (зрада Батьківщині) на вісім років концтаборів і п’ять років позбавлення прав. Покарання відбував на Уралі. Працював на лісозаготівлях у тайзі, бив камінь у кар’єрах, працював на підземному заводі, неодноразово карався у карцерах. У 1943 р. йому через володіння польською мовою запропонували піти офіцером у польську армію, яка формувалася на території СРСР, але він відмо­вився.

У січні 1978 році вирішив вчинити акт самоспалення на знак протесту.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни