У Калуші планують забезпечити дефібриляторами місця масового скупчення людей

23 лютого Калуська міська рада затвердила нову програму — “Доступної дефібриляції у громадських місцях (місцях масового скупчення людей) для запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2023-2024 роки”. 24 Лютого, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 117 Завдяки співпраці з фондом “Разом для України” палац культури “Юність” безплатно отримав сучасний дефібрилятор Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Ініціаторами її включення до порядку денного сесії стали молодіжна громадська організація «Інститут Суспільних Ініціатив», благодійний фонд “Разом для України” та депутати міськради Оксана Савчук і Віктор Бербець.

Зокрема, голова правління МГО «Інститут Суспільних Ініціатив» Тарас Репицький 19 лютого звернувся до міського голови Андрія Найди з проханням прийняти міську програму доступної дефібриляції на 2023-2024 роки.

“Ми впевнені, що така програма буде корисною для мешканців міста, адже надання першої медичної допомоги в разі серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань є критично важливим. Програма дозволить забезпечити наявність дефібриляторів у громадських місцях, проведення сертифікованих навчань інструкторів, а також проведення тренінгів для мешканців що може врятувати життя у разі виникнення серйозної медичної ситуації”, — йдеться у зверненні.

Зокрема, доступність дефібрилятора в громадських місцях рятує життя при раптовій зупинці серця. Вчасно розпочата серцево-легенева реанімація до прибуття карети швидкої допомоги рятує життя людей у 80% випадків. А оснащення автоматичними мобільними дефібриляторами місць масового скупчення людей є звичною практикою в країнах Європи та США. Як правило, ними забезпечені всі екстрені служби, автомобілі швидкої допомоги, парамедиків, рятувальників, патрульних поліціянтів, а також охорона, персонал авіакомпаній, великі підприємства.

Дефібрилятори також обов’язково встановлюють у державних установах, школах, лікарнях, а також в громадському транспорті.

Бюджет програми на два роки становить 452 тис. гривень. У 2023 році планують виділити 193 тис. гривень — 120 тис. гривень на закупівлю двох автоматичних зовнішніх дефібриляторів (ціна одного — 60 тис. гривень), решту видатків це організація навчань працівників закладів, проведення сертифікованих навчань інструкторів та закупівля манекенів для серцево-легеневої реанімації.

Видатки програми на 2024 рік є більшими, оскільки заплановано купити вже три дефібрилятори. Таким чином у разі реалізації програми (а у бюджеті поточного року кошти на неї поки що не передбачені. — Авт.) за два роки Калуська громада матиме п’ять дефібриляторів.

Як йшлося на сесії, у першу чергу ними будуть забезпечувати заклади освіти, культури та спорту. Які конкретно заклади отримають дефібрилятори цього і наступного року, поки не вирішили. У Калуші дефібрилятор вже має один заклад — палац культури «Юність».

Нагадаємо, у грудні минулого року волонтери благодійного фонду «Разом для України» провели тренінг із надання першої домедичної допомоги, зокрема, серцево-легеневої реанімації за допомогою дефібрилятора. Тоді у Калуші побував Тарас Репицький, а допомагала організувати акцію Оксана Савчук, яка впродовж останніх років тісно співпрацює з львівськими громадським активістами в освітянських і волонтерських проєктах. Ця співпрацю дозволила не лише організувати тренінг а й допомогла місту, зокрема ПК «Юність», безкоштовно отримати сучасний дефібрилятор.

Більше — в публікації “Калуш отримав в подарунок дефібрилятор, який розмовляє українською”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни