У Калуші переселенці-крішнаїти готують і роздають вегетаріанську їжу

У Калуші волонтери благодійного фонду «Їжа життя» організували безкоштовні обіди. Для потребуючих пропонують здорові вегетаріанські страви східної та європейської кухні. Основним принципом приготування їжі є відмова від продуктів тваринного походження. 06 Квітня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 517 Заручившись підтримкою Калуської міської ради та ліцею №7, волонтери почали готувати смачну та корисну їжу

Калушанин Андрій після закінчення медичного університету у Києві залишився жити у столиці. Згодом з сім’єю на постійне місце проживання переїхав до Ворзеля. Після повномасштабного воєнного вторгнення росії місто дуже постраждало, інформують “Вікна”.

«Ми просиділи 10 днів в оточенні. Не могли виїхати, тому що окупанти розстрілювали цивільні машини. Потім у нас пропало світло. А коли не стало і газу, зрозуміли, що треба якось вибиратися. Коли дали «зелений» коридор, ми вискочили», — розповідає Андрій.

Зараз чоловік проживає у Калуші, дружина з дитиною — за кордоном. А ще Андрій — представник Міжнародного товариства свідомості Крішни, дотримується здорового способу життя і є лактовегетеріанцем. Зі свого раціону виключив м’ясо, рибу, яйця, цибулю, часник, гриби і всі продукти тваринного походження, окрім молочної продукції.

«Я вже сім років вегетаріанець і самопочуття у мене набагато  краще, ніж тоді, коли мені було 20 років. Для того, щоб усвідомлено перейти на такий спосіб життя, потрібна була визначена філософія. І от філософія свідомості Крішни полягає в тому, що тварини і рослини — живі істоти, це ті самі душі, які поміщені в різні тіла. І ми вважаємо, що вбивати живе є гріхом», — додає волонтер.

Разом із командою однодумців, які також втікали від війни з Бучі на Київщині, вирішили допомагати внутрішньо переміщеним особам й організували філіали організації «Їжа життя», яка тепер діють у багатьох містах України. Заручившись підтримкою Калуської міської ради та ліцею №7, волонтери почали готувати смачну та корисну їжу. Серед страв — як екзотичні страви індійської кухні кічрі (горох з рисом і спеціями), дал (суп індійський), гострий соус чатні так і традиційні українські та європейські страви.

З кожним днем кількість людей у потребі, які приходять за вегетаріанською їжею, збільшується. Приходять як діти, так і дорослі. Видача їжі з собою відбувається з понеділка по п’ятницю з 14.00 у їдальні ліцею №7. Пред’являти документів не потрібно. Волонтери просять зголоситися тих, хто в змозі прийти і допомогти почистити овочі або ж залишитися після роздачі їжі помити посуд.

Ірина КМІТЬ, жрналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни